w

Nowy Jork, epicentra, 11 września -2021 ½ w HBO GO

nowy serial dokumentalny HBO autorstwa Spike’a Lee

New York City downtown Brooklyn Bridge and september 11 tribute at night

Czteroodcinkowa produkcja dokumentalna HBO pt. Nowy Jork, epicentra, 11 września -> 2021 ½ jest zapisem prywatnej podróży Spike’a Lee przez dwie dekady przełomowych wydarzeń, które miały miejsce w życiu nowojorczyków oraz hołdem złożonym miastu, jego mieszkańcom i ich hartowi ducha. Dokument będzie miał swoją premierę 23 sierpnia w HBO GO.  

Wspomnienia

Liczący cztery odcinki esej dokumentalny Nowy Jork, epicentra, 11 września -> 2021 ½, którego producentem i reżyserem jest Spike Lee (dokumenty HBO Cztery małe dziewczynki, Kiedy puściły wały: Requiem w 4 aktach) przedstawia wyjątkowy portret Nowego Jorku XXI wieku. Usłyszymy w nim historie, wspomnienia i przemyślenia osób, które były świadkami najbardziej pamiętnych wydarzeń w dziejach miasta.

200 rozmów

Podczas pracy nad serialem dokumentalnym Spike Lee przeprowadził ponad 200 wywiadów, w których mieszkańcy miasta z bardzo różnych środowisk, m.in. ratownicy, politycy i dziennikarze, członkowie rodziny i znajomi reżysera, dzielą się przed kamerą swoimi wspomnieniami, które zestawiono z nieszablonową grafiką i materiałami archiwalnymi. Kojarzony z Nowym Jorkiem reżyser przedstawia barwny portret miasta, w którym w ciągu ostatnich 20 lat doszło do wielu przełomowych wydarzeń. Na początku Spike Lee przedstawia sceny nakręcone niedawno, podczas trwającej globalnej pandemii i protestów Black Lives Matters, a potem cofa się w czasie, by przypomnieć nam tragiczny w skutkach atak z 11 września. Skłaniający do refleksji serial jest zrealizowaną z rozmachem i wyczuciem kroniką życia, straty i przetrwania w miejscu, które Lee sam nazywa „najwspanialszym miastem na stworzonej przez Boga na Ziemi”. Serial przedstawia niezwykłą atmosferę i rytm życia w Nowym Jorku, podkreśla jego odporność na przeciwności losu i zdolność, aby podnosić się, odbudowywać i trwać nawet w najczarniejszych momentach w historii.

Z innej perspektywy

Niezwykła wizja reżyserska i wyczucie stylu Spike’a Lee sprawiają, że Nowy Jork, epicentra, 11 września -> 2021 ½jest dokumentem, który prezentuje historyczne wydarzenia, podważając utarte opinie i rzucając na nie nowe światło. Skłaniający do refleksji serial, który niesie w sobie ogromny ładunek emocjonalny, analizuje także długotrwały i niejednoznaczny wpływ tych historycznych wydarzeń, składając jednocześnie hołd miastu Nowy Jork i jego mieszkańcom.

Premiera w HBO GO

Premiera serialu dokumentalnego HBO Nowy Jork, epicentra, 11 września -> 2021 ½ (NYC EPICENTERS 9/11➔ 2021½)odbędzie się 23 sierpnia w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwsza część produkcji. Premiery kolejnych odbywać się będą co tydzień, w poniedziałki. Premierowe emisja wszystkich czterech części zaplanowana została w HBO2 na 13 września od godz.21:00.

Co myślisz?

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    “Receptura” już od 5 września w TVN!

    Wiktoria Gąsiewska i Patryk Cebulski poprowadzą kulisy „Dancing with the Stars”