w

Seriale komediowe w TVP VOD

Allo Allo fot. BBC

Lato to najlepszy czas na powrót do ulubionych seriali. TVP VOD zaprasza do obejrzenia niezapomnianych polskich i brytyjskich komedii.

Brytyjski humor

„’Allo, ‘Allo” to jedna z najsłynniejszych fars produkcji BBC, która z klasą i dystansem wyśmiewa kraje zaangażowane w konflikt wojenny. Po równo dostaje się Niemcom, Francuzom, Anglikom i Włochom. Mamy tu całą gamę zagranych po mistrzowsku, wyrazistych postaci. Do tego świetne dialogi, grę słów i powiedzonka, które weszły do codziennego języka. Ten serial warto przypomnieć sobie choćby dla roli Gordena Kaye. Aktor genialnie wciela się w postać Rene – właściciela restauracji  próbującego współpracować zarówno z ruchem oporu jak i sprytnie układać się z niemieckimi oficerami. W ofercie TVP VOD widzowie znajdą pełne 9 sezonów jego perypetii.

Nowością w katalogu jest serial „Hotel Zacisze” . Absolutna klasyka komedii, niedościgniony wzór dla twórców sitcomu, a zarazem autorskie dzieło i popisowa rola Johna Cleese’a. Najsłynniejszy z członków grupy Monty Pythona wciela się tu w postać złośliwego Basila. Właściciel pensjonatu, który umila sobie życie wdając się w zatargi z gośćmi. Jego absurdalny humor pokochały miliony widzów na całym świecie.

Świat dawnych lat

W bibliotece TVP VOD nie brakuje także polskich akcentów. Bogaty pakiet komedii otwiera kultowy serial Jerzego Gruzy – „Wojna domowa”.

Ten telewizyjny przebój opowiada o perypetiach nastolatków wchodzących w świat dorosłych oraz nie mogących za nimi nadążyć opiekunów. Mistrzowsko zagranych przez Alinę Janowską, Irenę Kwiatkowską, Kazimierza Rudzkiego i Andrzeja Szczepkowskiego. 

W klasykę gatunku wpisują się także niepodrabialni Zmiennicy. Jak wiele dzieł Stanisława Barei, także i ta komedia zawiera niezapomniane sceny i gagi obnażające tragikomiczną rzeczywistość PRL-u, widzianą zza szyby warszawskiej taksówki nr 1313 w kolorze „Safari”. Mamy tu m.in. posąg Zwycięskiej Myszy Postępu i Tradycji czy egzotycznego tajskiego studenta Krashana Bhamaradżangę, ale przede wszystkim wspaniałe role Ewy Błaszczyk, Mieczysława Hryniewicza i Bronisława Pawlika.

bohaterowie serialu "Zmiennicy" siedzą przy stole w kawiarni. Na stole widzimy popielniczkę i wazon z kwiatami.
Serial “Zmiennicy” został przez TVP.VOD zremasterowany do jakości HD

Teatr na dobry nastrój

SpektaklIch czworonależy do Złotej Setki Teatru Telewizji. To jedna z najpopularniejszych sztuk Gabrieli Zapolskiej, a w niej niezapomniane kreacje Anny Seniuk, Wojciecha Pszoniaka i Jerzego Stuhra. Realistyczna, precyzyjnie skonstruowana historia trójkąta małżeńskiego to także pełna grozy i groteski gorzka komedia o ludziach niespełnionych.

NatomiastDuet, czyli recepta na miłośćto błyskotliwa i zabawna historia „miłości od pierwszego wejrzenia, zjawiska lekko zapomnianego, a jednak wciąż istniejącego…”. Opowieść o uczuciu zrodzonym niespodziewanie pomiędzy dwójką singli „po przejściach”, której twórcy nawiązują z wdziękiem i inteligencją do współczesnych komedii romantycznych.

W przedstawieniu, w nowych aranżacjach, widzowie usłyszą kultowe piosenki „Kabaretu Starszych Panów” w wykonaniu  Emilii Komarnickiej – Klynstra i Wojciecha Solarza.

ZOBACZ JESZCZE: Film Zenek w TVP.VOD

Co myślisz?

Napisane przez Robert Wróbel

Dom z papieru 3, na zdjęciu główni bohaterowie serialu, stoją w grupie lub podpierają się o stół.

Dom z papieru: Netflix zamówił 5. finałowy sezon

Player.pl – propozycje na sierpień 2020