Główna » Voice of Kids: szaleństwa 7 i 8 odcinka
TVP 2 Polecamy Telewizja The Voice Kids

Voice of Kids: szaleństwa 7 i 8 odcinka

Za nami kolejne wyjątkowe spotkanie z dzieciakami z The Voice Kids. Co wydarzyło się dzisiejszego wieczoru?

Edyta Górniak zacznie śpiewać rocka?

W programie „The Voice Kids” Edyta Górniak wyznała kilka interesujących faktów dotyczących jej życia. Okazało się, że piosenkarka potrafi zrobić szpagat, udawać czarownicę, a jej sąsiadem w Kaliforni jest… Justin Bieber. W sobotnim odcinku talent show wyszło na jaw, jaka muzyka tak naprawdę gra w sercu divy. –Ja wiem, że publiczności kojarzę się z lirycznymi balladami, ale tak naprawdę po raz pierwszy moje serce mocniej zabiło do muzyki rockowej – wyznała. Kto by pomyślał, że w głębi duszy Edyta Górniak jest szaloną rockmanką? Czy niedługo zacznie śpiewać rocka? \

Kogo Tomson nazwał „podpalaczką scen”?

W sobotnim odcinku „The Voice Kids” widzowie Telewizyjnej Dwójki usłyszeli najwyższy kaliber dziecięcych wokali. Wśród muzycznych ninja znalazła się 15-letnia Wiktoria Tracz – przyszła aktorka, baletnica i piosenkarka. Ta ambitna 14-latka szlifuje swoje umiejętności wokalne w The Brit School w Londynie, w której uczyły się m.in. Jessie J czy Amy Winehouse. Współpracuje także z legendarnym kompozytorem i tekściarzem, Krzysztofem Dzikowskim, który skomponował dla niej kilka utworów. – Napisałem dla niej trzy piosenki, ale ona sama też potrafi tworzyć teksty i niewiele mam uwag do tego, co pisze – powiedział przed wyjściem Wiktorii na scenę. Podczas „Przesłuchań w Ciemno” nastolatka zdecydowała się wykonać żywiołowy numer „Rock’n’Rollin Love” chłopaków z Afromental. Jej występ okazał się strzałem z rockowej strzelby. Edyta Górniak chwaliła jej ognisty temperament i wysoką skalę, a Tomson nazwał ją „podpalaczką scen”. Jak się okazało miłość do rockowych brzmień i jedność dusz wygrała, bo Wiktoria zdecydowała się śpiewać dalej w drużynie Tomsona i Barona. Jak będzie wyglądała jej dalsza droga w programie?

10-letnia Swietłana zachwyciła Trenerów

Sukienka księżniczki, słowiańska uroda, twarz anioła i delikatny głos. Swietłana Boguska, mieszkanka Elbląga, swoim niezwykłym wykonaniem piosenki „Opowiadaj mi tak” sprawiła, że Trenerzy bardzo szybko nacisnęli magiczne guziki. – Jak to jest możliwe, że Ty się tak swobodnie poruszasz po takich dźwiękach i takich tercjach, w takim rytmie i w takiej frazie? To jest po prostu niemożliwe, co Ty robisz. Dla mnie jesteś absolutnym odkryciem tej edycji – zachwycała się Edyta Górniak. Tomson również komplementował profesjonalne wykonanie 10-latki. Z kolei kartą przetargową Dawida Kwiatkowskiego był transparent z imieniem dziewczynki, z którym chodził po studio. Finalnie Swietłana zdecydowała się dołączyć do drużyny Edyty Górniak.

Pierwsza para w „The Voice Kids”

Agnieszka Nowakowska i Piotrek Sieczka to niesamowicie uzdolniony duet. Świetnie się uczą, doskonale śpiewają i grają na fortepianie. Jak przystało na prawdziwą parę, wiele rzeczy robią razem np. chodzą do tej samej klasy w szkole muzycznej, a także wspólnie wpadli na pomysł, by wziąć udział w „The Voice Kids”. Decyzja o uczestnictwie w programie okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ oboje przeszli „Przesłuchania w Ciemno” i znaleźli się w drużynie Dawida. Tę parę łączy wiele – podobne poczucie humoru, spojrzenie na świat, a także ulubiona piosenka. Gdy każdy z nich został poproszony o wykonanie dodatkowego utworu, oboje zdecydowali się zaśpiewać „Love On The Brain” Rihanny. –To nie śpiewała moja Agnieszka?- zapytał zaskoczony Dawid, po tym jak Piotrek zaproponował utwór. – Ja bym chciał zaprosić Agnieszkę, żeby razem zaśpiewali– dodał Dawid. Dopiero po wspólnym wykonaniu przeboju Rihanny, Dawid dowiedział się, że Agnieszka i Piotrek bardzo dobrze się znają. Jak potoczą się ich dalsze losy w programie? Czy Dawid zestawi te dwa głosy w jednej „Bitwie”?

Edyta Górniak do uczestniczki „The Voice Kids”: Czy Ty zwariowałaś, żeby śpiewać taką piosenkę?

Michalina Porszke to 14-letnia laureatka kilku stypendiów naukowych pochodząca niezwykle muzykalnej rodziny. Jej największą pasją jest chodzenie po górach, dlatego postanowiła wejść na najwyższy szczyt w programie „The Voice Kids” i zmierzyć się z legendarnym utworem „I Have Nothing” z repertuaru Whitney Houston. Jak przystało na prawdziwą alpinistkę, doskonale poradziła sobie z trudnym zadaniem i wprawiła w osłupienie Edytę Górniak. –Jeśli w tak młodym wieku sięgasz po tak ambitny repertuar, to jest to znak, że jesteś absolutnie wyjątkowa i rodzi się w Tobie wielki artysta, dlatego powinnaś być w mojej drużynie – komentowała zachwycona piosenkarka. – Wszystko do siebie pasuje, to jak śpiewasz, jak wyglądasz, jak się zachowujesz na scenie. Brakuje Ci tylko Trenera Dawida do kompletu – zachęcał Kwiatkowski. Choć siła argumentów Edyty i Dawida była bardzo duża, to Michalina zdecydowała się pracować dalej w drużynie Tomsona i Barona, którzy, podobnie jak i ona, są wielkimi fanami Michaela Jacksona. Ale czy kariera 14-latki będzie tak samo błyskotliwa, jak legendarnego króla popu?

 

Kto szuka dziewczyny w „The Voice Kids”?

Zdolny, energiczny i niesamowicie ambitny – tak w kilku słowach można opisać 15-letniego Kubę Szmajkowskiego. Ten uczestnik podobno zaczął śpiewać, jak jeszcze nie umiał dobrze mówić. Do tego jest doskonałym uczniem i świetnym kucharzem. W sobotnim odcinku „The Voice Kids” nastolatek wystąpił w żywiołowym numerze Shawna Mendesa „There’s Nothing Holdin’ Me Back”. Tym wykonaniem skradł niejedno damskie serce. I chyba o to mu chodziło, ponieważ tuż przed swoim występem wyznał: Piosenka, którą będę śpiewał jest skierowana głównie do dziewczyny. Nie mam dziewczyny, ale mam nadzieję, że po tej piosence znajdę. Reakcja damskiej części publiczności została zauważona również przez Trenerów. – Z nami zrobiłeś to samo, jakbym tam siedział, to bym się darł, darł, aż w końcu bym się zdarł – skomentował Tomson. Ostatecznie Kuba zdecydował się dołączyć do drużyny Dawida. Ale czy udział w programie pomoże mu znaleźć drugą połówkę?

Kim jest Antek Scardina?

W sobotnim odcinku „The Voice Kids” widzowie poznali również energicznego Antka, który wygląda na 10, ma 15, a śpiewa, jakby miał co najmniej 20 lat. To polsko-kanadyjsko-włoska mieszanka talentów. Śpiewa, gra w teatrze, dubbinguje bajki, a także prowadzi „Teleranek”. Choć jego grafik jest bardzo napięty, to i tak znalazł czas, by wziąć udział w „Przesłuchaniach w Ciemno”. Zaśpiewał „Can’t Stop The Feeling” Justina Timberlake’a i rozhuśtał publiczność w studio oraz Trenerów. –Tak dobrze w tanie pulsowałeś, a jak jeszcze później wszedłeś oktawę wyżej, to nacisnęłam grzybek. Ty nie masz wyboru, wiesz o tym – zachęcała Górniak. Z kolei Tomson doszukiwał się podobieństwa: Nie dość, że przypominasz mi mnie, Barona, to jeszcze ludzi, z którymi lubię współpracować. Chodzą Ci ręce, chodzą Ci nogi, ruszasz się cały czas. –Przypominam, że to ja byłem pierwszy – zaznaczył Dawid. Jak się okazało argument pierwszeństwa poskutkował, bo Antek zdecydował się pracować dalej z Dawidem. Czy Dawid zgarnął do swojej drużyny najlepszego showmana tej edycji?

Czyj występ podgrzał temperaturę w studio?

Występ Tomka Gregorczyka z pewnością przejdzie do historii programu. Gdy tylko ten uczestnik wszedł na scenę „The Voice Kids” widownia oszalała, temperatura w studio wzrosła o co najmniej 20 stopni Celsjusza, a dziewczęce źrenice poszerzyły się średnio o 200 procent. Piosenką Justina Biebera „Love Yourself” sprawił, że Trenerzy bardzo szybko nacisnęli czerwone guziki. Od Edyty Górniak usłyszał, że jest genialny i ma wielkie szanse być idolem młodego pokolenia, Dawid pochwalił wybór repertuaru i wysokie dźwięki, a chłopaki z Afromental posłużyli się podstępem i wykorzystali Kwiatkowskiego do naciśnięcia ich przycisku. Choć ten uczestnik nie został jeszcze odkryty przez YouTube, to i tak ma dużo wspólnego z kanadyjskim piosenkarzem. Jego styl, zarówno muzyczny, jak i modowy niewątpliwie przypomina Biebera. Jego droga w programie na pewno będzie ciekawa, szczególnie, że jako Trenera wybrał Edytę Górniak.

O kogo walczyła Edyta Górniak?

Z sobotniego odcinka z pewnością zapamiętamy występ 15-letniej Emilii Chlewickiej, która brawurowo wykonała utwór „Runnin”. Jej przepiękny głos tak oczarował Edytę Górniak, że rozmarzona piosenkarka nacisnęła przycisk w ostatnim momencie. – Myślałaś, że się nie odwrócę? Wątpiłaś w moje uszy? Ja po prostu nie chciałam Ci przeszkadzać – powiedziała przytulając uczestniczkę. –Ktoś ze mną walczy? – dopytywała zaciekawiona piosenkarka. –Oczywiście! Ty myślałaś, że już zagarniasz, ale niestety – szybko odpowiedział Tomson. Chłopaki niestety nie mieli szans z Edytą, ponieważ uczestniczka od początku planowała dołączyć do swojej idolki z dzieciństwa.

The Voice Kids - Agnieszka Nowakowska
The Voice Kids – Agnieszka Nowakowska
The Voice Kids - Wiktoria Tracz
The Voice Kids – Wiktoria Tracz
The Voice Kids - Wiktoria Tracz
The Voice Kids – Wiktoria Tracz
The Voice Kids - Wiktoria Tracz
The Voice Kids – Wiktoria Tracz
The Voice Kids - Tomek Gregorczyk
The Voice Kids – Tomek Gregorczyk
The Voice Kids - Swietłana Boguska
The Voice Kids – Swietłana Boguska
The Voice Kids - Piotr Sieczka
The Voice Kids – Piotr Sieczka
The Voice Kids - Michalina Porszke
The Voice Kids – Michalina Porszke
The Voice Kids - Kuba Szmajkowski
The Voice Kids – Kuba Szmajkowski
The Voice Kids - Kuba Szmajkowski
The Voice Kids – Kuba Szmajkowski
The Voice Kids - Emilia Chlewicka
The Voice Kids – Emilia Chlewicka
The Voice Kids - Antek Scardina
The Voice Kids – Antek Scardina

 

Powiązane artykuły

Znamy trenerów „The Voice Kids”!

Dawid Propolis

Zazdrość, strach i prawy sierpowy!

Magdalena Pełek

Zawadzka i Kołeczek życzą Wesołych Świąt!

Dawid Propolis