Bądźmy w kontakcie!

National Geographic Channel

Walentynki na kanale Nat Geo People i Nat Geo Wild

Walentynkowe popołudnie i wieczór to doskonała okazja, by poznać różne oblicza i aspekty miłości. Tajemnice i różne oblicza miłości odkryją propozycje przygotowane na 14 lutego przez kanały Nat Geo People i Nat Geo Wild.

Robert Wróbel

Opublikowano

.

"Diana". National Geographic Documentary Films

Walentynkowe popołudnie i wieczór to doskonała okazja, by poznać różne oblicza i aspekty miłości.  Tajemnice i różne oblicza miłości odkryją propozycje przygotowane na 14 lutego przez kanały Nat Geo People i Nat Geo Wild.

 

„Zakazana miłość” odcinek pt. „Mój mąż jest gejem” – emisja w środę 14 lutego od godz. 16:00

To historia dwóch, zdawać by się mogło, zwyczajnych małżeństw. Łączy je jedna nietypowa cecha: tworzą je heteroseksualna kobieta i homoseksualny mężczyzna. Emma poślubiła swojego męża, mimo świadomości, że jest homoseksualistą. Decyzję o ślubie podjęli świadomie. Co więcej założyli rodzinę – mają troje dzieci – i wierzą głęboko, że łączy ich miłość do grobowej deski. Inaczej rozwijała się historia Ami i Michaela. Zostali małżeństwem 25 lat temu, ale dopiero niedawno Michael wyjawił żonie i trojgu nastoletnim dzieciom prawdę o swojej orientacji seksualnej. Małżeństwo zostało wystawione na próbę. Czy ich związek ma szansę na przetrwanie

„Zakazana miłość” odcinek pt. „Cyberseks, miłość i małżeństwo” – emisja w środę 14 lutego od godz. 17:00 Coraz więcej osób szuka miłości w Internecie. I choć w społeczeństwie panuje przekonanie, że takie związki nie mają przyszłości, przeczą temu najnowsze badania. Wskazują one, że pary, które poznały się w sieci mają szanse na stworzenie trwalszej relacji niż te które zaczynają znajomość w bardziej tradycyjny sposób. Ale uwaga, nie chodzi o portale randkowe tylko… społeczności gier sieciowych. Poznamy więc pary, które poznały się w świecie gier „World of Warcraft” czy „Second Life”
„Zakazana miłość” odcinek pt. „Miłosny trójkąt” – emisja w środę 14 lutego od godz. 18:00
Choć miłosny trójkąt najczęściej kojarzy się ze zdradą, nie jest tak w przypadku bohaterów kolejnego odcinka serii „Zakazana miłość”. Chris, Victoria i Louise żyją ze sobą od wielu lat. Chris i Victoria są małżeństwem, ale już wkrótce mężczyzna – za zgodą obecnej żony – ożeni się nieoficjalnie z drugą kobietą – Louise. Przyjrzymy się też drugiej grupie bohaterów. Bea, Toby i Dan właśnie skończyli studia w Oksfordzie i Durham. Po dokładnym rozważeniu wszystkich za i przeciw oraz wielu poważnych rozmowach, postanowili żyć w związku poliamorycznym. Dlaczego
„Opowieść o człowieczeństwie: Siła miłości” – emisja w środę 14 lutego o godz. 19:00
Czy miłość ma moc zmieniania rzeczywistości? Przebój Beatlesów „All you need is love” zna chyba każdy – czyż to nie prosta recepta na szczęśliwe życie w pokoju i dostatku? Brzmi naiwnie, ale kiedy dłużej się nad tym zastanowić, okazuje się, że ludzie organizują swoje życie – rodziny i społeczeństwa – bazując na uczuciach i emocjach. Jak wygląda życie tych, którzy nie doświadczyli miłości rodzicielskiej? Dokument z serii „Opowieść o człowieczeństwie” pokaże ludzi wychowanych w różnych kulturach – jednym małżeństwo kojarzy się z miłością, inni nie widzą z miłością żadnego związku. A co dzieje się kiedy spotkają się ze sobą osoby pochodzące z dwóch diametralnie różnych kultur? Czy możliwe jest, by mimo wychowania w zachodniej Europie zdecydować się na małżeństwo aranżowane? Czy miłości i uczuć można się nauczyć? To pokażą rozmowy Morgana Freemana, dzięki którym dowiemy się mało znanych faktów o tej pierwotnej i wspólnej dla całej ludzkości sile.
„Opowieść o człowieczeństwie: Siła miłości” - Morgan Freeman

„Opowieść o człowieczeństwie: Siła miłości” – Morgan Freeman

„Diana” – emisja w środę 14 lutego o godz. 20:00

W wyprodukowanym przez National Geographic Documentary Films dokumencie „Diana” zobaczymy archiwalne materiały filmowe i zdjęcia, z których większość nie była nigdy wcześniej publikowana. Narratorem filmu jest sama księżna Walii, która komentuje wydarzenia ze swojego życia. W dokumencie „Diana” opowiada ona szczegółowo historię swojego życia oraz przedstawia punkt, w jakim znalazła się w 1991 roku. Z rozbrajającą szczerością opisuje swoje nieszczęśliwe dzieciństwo, onieśmielenie podczas pierwszego spotkania z księciem Karolem w wieku 16 lat i dramatyzm sytuacji, w jakiej sama się znalazła, gdy skupiła się na niej uwaga całego świata. Prześladowana przez prasę i uwielbiana przez cały naród, który gorąco wierzył w „bajkowy” romans następcy tronu i lady Spencer, Diana była kompletnie nieprzygotowana, by poradzić sobie z przytłaczającym rozgłosem i sławą. Po latach, księżna Walii bez emocji opowiada, jak czuła się w dniu ślubu. Opisuje walkę z depresją poporodową i bulimią oraz swoje prywatne zwycięstwo, kiedy zwalczyła w sobie niepewność i zaangażowała się w międzynarodową działalność humanitarną, by stać się nową ikoną – kochaną przez wszystkich „królową ludzkich serc”

"Diana". National Geographic Documentary Films

“Diana”. National Geographic Documentary Films

„Tabu” – emisja w środę 14 lutego od godz. 23:30
Niekonwencjonalne związki i relacje to główny temat serii „Tabu”. W dwóch odcinkach – „Przedziwne śluby” oraz „Przedziwne pary” będziemy świadkami niecodziennych scen. Pięć par weźmie ślub na Jamajce. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że młodzi małżonkowie wystąpią na ceremonii… nago. Jeszcze większym zaskoczeniem może okazać się ślub, którego świadkami będziemy w Kalifornii – tu przysięgać sobie miłość i wierność będą… psy. Poznamy też kobietę, która jest zakochana w mężczyźnie trzy razy od siebie wyższym i podejrzymy ślub, w którym wezmą udział trzy osoby.

„Dzika miłość” – premiera w środę 14 lutego o godz. 14:00 na kanale Nat Geo Wild.

Trzeba być wyczulonym na wszystkie, nawet najdelikatniejsze sygnały. Trzeba mieć taktykę i być gotowym do prawdziwej walki – tak w skrócie można opisać, jak wygląda poszukiwanie odpowiedniego partnera w świecie zwierząt. Oglądając dokument „Dzika miłość”, będziemy świadkami gorących uczuć w krainie skutej lodem, gdzie młody pingwin poświęci się poszukiwaniom swojej wybranki i budowaniu rodzinnego gniazda. Zobaczymy, jak wielu starań wymaga znalezienie drugiej połowy w świecie pająków – niektóre z nich muszą wykonać naprawdę imponujące ewolucje, by choć jedno z czterech par oczu wybranki spojrzało w dobrą stronę. Szczególnie trudne zadanie ma samiec tarantuli. Wystarczy jeden nierozważny krok i może zostać zjedzony przez samicę. W świecie zwierząt znalezienie partnerki to nie tylko kwestia szczęścia. Żeby odnieść zwycięstwo w tej grze, potrzebna jest przede wszystkim strategia. Zwierzęta nie mają Internetu, portali randkowych i specjalnych aplikacji, ale mają swój sposób na kreowanie własnego wizerunku, poprzez wychwalanie swoich atutów i pokazanie się z jak najlepszej i najbardziej atrakcyjnej dla płci przeciwnej strony.
"Dzika miłość". Nat Geo Wild

“Dzika miłość”. Nat Geo Wild

 

Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Seriale

Antonio Banderas z gwiazdami podczas premiery “Geniusza: Picasso”

Owacjami na stojąco została przyjęta światowa premiera drugiej części antologii „Geniusz” poświęcona burzliwemu życiu i niezwykłej twórczości Pabla Picassa. „Geniusza: Picasso”.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

Owacjami na stojąco została przyjęta światowa premiera drugiej części antologii „Geniusz” poświęcona burzliwemu życiu i niezwykłej twórczości Pabla Picassa. „Geniusza: Picasso”.

W Teatro Cervantes premierowy odcinek serii oglądało ponad 1000 widzów, ale na ulice malowniczego hiszpańskiego miasta wyszli niemalże wszyscy mieszkańcy. Do Malagi przyjechali twórcy i aktorzy „Geniusza: Picasso”, wśród nich znaleźli się oczywiście odtwórcy głównych ról – Antonio Banderas oraz Alex Rich, który wcielił się w postać malarza w młodości. W pozostałych rolach zobaczyć będzie można Clémence Poésy jako Francoise Gilot – francuską malarkę i znaną pisarkę, związaną z Picassem przez ponad dziesięć lat i matkę jego dwojga dzieci. Z kolei Sebastian Roche jako Emile Gilot wcielił się w rolę despotycznego ojca Francoise. Robert Sheehan zagrał rolę hiszpańskiego studenta i poety Carlosa Casagemasa – jednego z najbliższych przyjaciół Picassa. Poppy Delevingne gra z kolei Marie-Thérèse Walter – kochankę i muzę Picassa oraz matkę jego najstarszej córki. Aisling Franciosi wcieliła się natomiast w postać Fernande Olivier – francuskiej artystki i modelki, która pozowała malarzowi do ponad 60 portretów.

W serialu zobaczymy również aktorów znanych z pierwszej części antologii „Geniusz”. Samantha Colley wcieli się w Dorę Maar – francuską fotografkę, malarkę, kochankę i muzę Picassa, T.R. Knight wystąpi w roli Maxa Jacoba – jednego z najbliższych przyjaciół Picassa w Paryżu, Seth Gabel zagra Guillaume’a Apollinaire’a – jednego z najważniejszych poetów XX wieku i bliskiego współpracownika Picassa, Johnny Flynn natomiast wystąpi jako francuski aktor Alain Cuny.

Telewizyjna antologia „Geniusz”, stworzona została przez stację National Geographic, wytwórnię FOX 21 Television Studios oraz spółkę Imagine Television. Głównym producentem drugiej, liczącej 10 odcinków, części „Geniusz: Picasso” jest Ken Biller. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Brian Grazer, Ron Howard, Ken Biller, Francie Calfo i Gigi Pritzker.

„Geniusz: Picasso” – premiera w niedziele od 22 kwietnia o godz. 21:00 na kanale National Geographic.

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” - premiera w Maladze (fot. National Geographic)

„Geniusz: Picasso” – premiera w Maladze (fot. National Geographic)

 

Czytaj dalej. Kliknij!

National Geographic Channel

„Dinozaury pod lupą” w lutym na kanale National Geographic

W bloku programowym „Dinozaury pod lupą” zobaczymy, jak przebiega rekonstrukcja i… dekonstrukcja tych olbrzymich potworów. Poznamy klasyczne i nieco bardziej fantazyjne metody pracy paleontologów. Może być groźnie, ale czy oprzesz się ciekawości?  

Robert Wróbel

Opublikowano

.

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

W bloku programowym „Dinozaury pod lupą” zobaczymy, jak przebiega rekonstrukcja i… dekonstrukcja tych olbrzymich potworów. Poznamy klasyczne i nieco bardziej fantazyjne metody pracy paleontologów. Może być groźnie, ale czy oprzesz się ciekawości?  

Dinozaury pod lupą” to blok filmów, w których na wiele nietypowych sposobów przyjrzymy się tym fascynującym kręgowcom. Wieczorem 20 lutego szczególnie bacznym obserwacjom poddane zostanie otoczenie tyranozaura. Poznamy jego mało popularnego kuzyna – nanotyrana. Dowiemy się także, czy to prawda, że T.Rex był największym drapieżnikiem chodzącym po Ziemi. Na koniec zaś weźmiemy udział w bezprecedensowym przedsięwzięciu – sekcji zwłok tyranozaura.

 

Jak nazywał się największy drapieżnik na świecie? Z pewnością na myśl od razu nasuwa się tyranozaur. Badania potwierdziły jednak, że największy T.Rex mierzył 12,3 m od czubka nosa do końca ogona. Tymczasem paleontolodzy wyliczyli, że dorosły spinozaur miał nawet 15 m długości. Wiemy o nim od początku XX wieku, gdy niemiecki paleontolog Ernst Stromer odnalazł jego skamieniałości. To cenne odkrycie nie przetrwało niestety II wojny światowej, ale w 2005 r. badacze ponownie natrafili na czaszkę tego wielkiego drapieżnika. Na temat spinozaura wciąż istnieje wiele pytań bez odpowiedzi, choćby do czego służył jego grzbietowy żagiel. Podobnymi zagadkami zajmą się Paul Sereno i Nizar Ibrahim, którzy podjęli próbę rekonstrukcji tego największego lądowego drapieżnika.
 Bestia – emisja we wtorek 20 lutego o godz. 21:00

Niezwykłe znalezisko w postaci szczątków dwóch walczących ze sobą dinozaurów podważyło dotychczasową wiedzę paleontologów na temat tyranozaura. Jednym z zastygłych w morderczym uścisku potworów był triceratops, natomiast drugi przypominał młodego tyranozaura. Nie wszystko jednak pasowało badaczom. W dokumencie „Śmiertelne starcie dinozaurów” naukowcy stworzą wirtualny obraz nieznanej nikomu dotychczas bestii – nanotyrana z rodziny Tyrannosaurus.

Śmiertelne starcie dinozaurów – emisja we wtorek 20 lutego o godz. 22:00 

 

„Dowiedzmy się, jak umarł, a dowiemy się, jak żył” – to założenie towarzyszy wielu autopsjom. Podobnie jest i w tym przypadku, choć trudno tu mówić o typowej operacji. Ilu naukowców na świecie może bowiem powiedzieć, że przeprowadzało sekcję zwłok… tyranozaura? Eksperci zbudowali model odwzorowujący anatomię T.Rexa, a teraz go pokroją. Czego dowiedzą się z tego niecodziennego badania? Autopsja tyranozaura – emisja we wtorek 20 lutego o godz. 23:00 

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

„Dinozaury pod lupą”. National Geographic

Czytaj dalej. Kliknij!

National Geographic Channel

Samoloty bojowe” w lutym na kanale National Geographic

Ich historia rozpoczęła się około stu lat temu. Odkąd wzbiły się w niebo – na zawsze zmieniły militarny świat. Mowa o samolotach bojowych.

Robert Wróbel

Opublikowano

.

"Samoloty bojowe". National Geographic

Ich historia rozpoczęła się około stu lat temu. Odkąd wzbiły się w niebo – na zawsze zmieniły militarny świat. Mowa o samolotach bojowych.

Przez lata przechodziły szereg modyfikacji i dostosowywane były do coraz bardziej skomplikowanych i wymagających działań. Zwiększały się ich zasięg i siła bojowa. To proces, który zaczął się, odkąd tylko pojawiły się w użyciu i trwa do dziś. Seria „Samoloty bojowe” pokazuje, jak wielką ewolucję w ciągu ostatniego stulecia przeszły wojskowe maszyny i jak wiele się zmieniło w światowym wyścigu zbrojeń.

Pierwsze samoloty pojawiły się w służbie wojskowej na początku XX wieku. Początkowo wykorzystywano je raczej do prowadzenia misji zwiadowczych niż do walki. Wkrótce jednak miały zostać wykorzystane również w trakcie wojny. To właśnie samoloty bojowe służyły do niszczenia strategicznych punktów istotnych dla wroga. Odegrały też ważną rolę podczas działań prowadzonych w czasie I wojny światowej. Od tamtego czasu lotnictwo wojskowe przeszło długą drogę, a rozwój technologii wojskowej trwa nieprzerwanie do dziś. Samoloty bojowe są jednym z najistotniejszych elementów każdej armii, choć jeszcze na początku XX wieku stanowiły ich marginalną część. Obecnie wykorzystywane są zarówno w bezpośrednich walkach, jak również jako wsparcie innego rodzaju wojsk. W czasie pokoju chronią przestrzeń powietrzną krajów i prowadzą rozpoznania, natomiast w czasie konfliktu zbrojnego niszczą cele na ziemi i lądzie. Jak bardzo zmieniały się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat? Kim byli piloci siedzący za sterami tych wyjątkowych maszyn?
 
„Samoloty bojowe” – premiery w piątki od 16 lutego o godz. 22:00 na kanale National Geographic
"Samoloty bojowe". National Geographic

“Samoloty bojowe”. National Geographic

"Samoloty bojowe". National Geographic

“Samoloty bojowe”. National Geographic

"Samoloty bojowe". National Geographic

“Samoloty bojowe”. National Geographic

"Samoloty bojowe". National Geographic

“Samoloty bojowe”. National Geographic

"Samoloty bojowe". National Geographic

“Samoloty bojowe”. National Geographic

Czytaj dalej. Kliknij!

Popularne