tvdzis.pl » Wiosenna ramówka TVN
TVN Druga szansa Polecamy Telewizja Dzień dobry TVN Kuchenne Rewolucje Masterchef Junior milionerzy

Wiosenna ramówka TVN

Belle Epoque, Milionerzy, 36,6°C, Misja Pies – to nowości najbliższej ramówki stacji TVN. Prócz nowości na antenę powrócą popularne programy, paradokumenty i seriale: Druga szansa, Agent Gwiazdy, MasterChef Junior, Kuba Wojewódzki, Kuchenne rewolucje, ugotowani, Dzień Dobry TVN, Co za Tydzień, Żony Hollywood, Efekt Domina, Na Wspólnej, Szkoła, 19+, Szpital, Ukryta prawda, Fakty, Uwaga! oraz Superwizjer. Poniżej opis wiosennych premier.

BELLE EPOQUE, środa, godz. 21:30 od 15 lutego

Jedna z najgłośniejszych premier wiosennej ramówki TVN. „Serial inny niż wszystkie”, „zawładnie sercami widzów” – to tylko nieliczne z określeń, które pojawiały się w mediach przy okazji zapowiedzi tej nowości. „Belle Epoque” to zderzenie dwóch światów. Miłości, namiętności i piękna epoki z brutalnymi zbrodniami, które na początku XX wieku wstrząsnęły Krakowem. Jedno z okrutnych morderstw sprowadza do miasta Jana Edigeya-Koryckiego. Dla mieszkańców to persona non grata – zabójca jednego z lokalnych arystokratów. Czy Jan rzeczywiście jest winny? Jakie mroczne sekrety skrywa „Belle Epoque” i czy piękno tej epoki to tylko legenda?

Miejscem akcji jest Kraków w 1908 r. W mieście kwitnie życie towarzyskie, a jego esencją są wytworne bale, romanse oraz skandale obyczajowe. W tym pięknym, pozornie bezpiecznym i beztroskim świecie czai się zło. W zaułkach krakowskich ulic i na przedmieściach dochodzi do wstrząsających zbrodni… Jedną z ofiar grasującego mordercy jest Aleksandra Edigey-Korycka, matka głównego bohatera. Informacja o jej zabójstwie odbija się szerokim echem wśród mieszkańców. Dociera także do Jana, który natychmiast wraca w rodzinne strony. Intuicja podpowiada mu, że ta sprawa nie została jeszcze wyjaśniona do końca…

Aby poznać motyw zbrodni i znaleźć prawdziwego zabójcę, Korycki korzysta z pomocy dawnego przyjaciela Henryka Skarżyńskiego i jego siostry Weroniki. To właśnie oni, jako pierwsi w Galicji, wprowadzają do medycyny sądowej nowe metody śledcze.

Po powrocie do Krakowa Jan musi zmierzyć się także ze swoją przeszłością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat. Tą sprawą żyli wszyscy mieszkańcy – Korycki został oskarżony o zabójstwo brata swojej ukochanej! Czy odzyska dobre imię i oczyści się z zarzutów? Czy dostanie od Konstancji jeszcze jedną szansę?

„Belle Epoque” to nie tylko inspirowany faktami i trzymający w napięciu kryminał, ale także niezapomniana podróż do jednego z najpiękniejszych okresów. Zanim na planie serialu padł pierwszy klaps, przez blisko dwa lata dokumentowano epokę. Przejrzano aż 10 000 zdjęć, aby w pełni odtworzyć klimat tamtych czasów. Jedną z największych atrakcji produkcji są unikalne kreacje, które przygotowano dla blisko 200 aktorów i ponad 2000 statystów. Bogato zdobione suknie, fraki i inne stroje sprowadzono m.in. z największej wypożyczalni na świecie – londyńskiego „Angels”. To właśnie stamtąd pochodzą kostiumy, które wykorzystywano także w takich produkcjach jak „Gra o Tron”, „Wielki Gatsby” czy „Grand Budapest Hotel”.

W nowej produkcji widzowie zobaczą wielkie nazwiska z ogromnym dorobkiem oraz uzdolnionych aktorów młodego pokolenia. Obok Pawła Małaszyńskiego, Magdaleny Cieleckiej, Weroniki Rosati, Olafa Lubaszenko czy Eryka Lubosa wystąpią Anna Próchniak, Vanessa Aleksander oraz Eryk Kulm.

 

MILIONERZY, poniedziałek – czwartek 20:55 od 13 lutego

Kultowy teleturniej powraca na antenę TVN! Na fotelu prowadzącego niezastąpiony Hubert Urbański. Ilu milionerów zobaczymy w nowym sezonie, przekonamy się już na wiosnę!

Ten najpopularniejszy teleturniej na świecie trzyma w napięciu jak niejeden thriller i budzi w widzach ogromne emocje. Nie dziwi zatem fakt, że od momentu premiery teleturnieju „Who Wants to Be a Millionaire?” w Wielkiej Brytanii, lokalne wersje ukazały się w 120 krajach, a jego ponadczasowa formuła urzekła widzów od Stanów Zjednoczonych po Wybrzeże Kości Słoniowej. Na fotelu gracza we wszystkich światowych edycjach usiadło około miliona osób. W odcinkach specjalnych programu uczestnikami są gwiazdy show-biznesu. W polskim wydaniu teleturnieju gościnnie wystąpiła m.in. Ewa Drzyzga, Kinga Rusin oraz Marcin Prokop. Program stał się inspiracją dla Oskarowego filmu „Slumdog. Milioner z ulicy”, a legendarny zwrot „czy to twoja ostateczna odpowiedź?” wszedł do języka potocznego na stałe.

„Milionerzy” to jednak nie tylko fantastyczna, a wręcz kultowa rozrywka dla całej rodziny. Jest to również program, który odmienił życie wielu zwykłych ludzi. Na całym świecie jest ponad 150 zwycięzców głównej nagrody. Jeden wygrany milion okazał się dla nich milionem możliwości i pozwolił na spełnienie, czasem bardzo skromnych, marzeń. Na Islandii pierwszym „milionerem” został młody ksiądz, który przeznaczył wygraną na renowację lokalnego kościoła. W Kolumbii natomiast, w edycji specjalnej z udziałem dzieci, dziesięcioletni chłopiec wygrał autobus dla swojej szkoły. Pierwsza główna wygrana w indyjskiej edycji powędrowała do młodego pracownika IT, którego miesięczna pensja nie przekraczała 150 dolarów. Lokalna adaptacja „Milionerów” biła rekordy popularności również w Polsce. Wyemitowano aż 688 odcinków, z których każdy gromadził niemal 3 miliony widzów.

Pytanie o milion zostało zadane w całej historii polskiej wersji teleturnieju dwunastokrotnie, ale główna wygrana padła tylko raz – 28 marca 2010 roku. Wtedy poprawnej odpowiedzi na pytanie za największą stawkę udzielił Krzysztof Wójcik. Na wiosnę „Milionerzy” powrócą w klasycznej i lubianej przez widzów formule. Prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną (odpowiednio wysokości 1000 zł i 40 000 zł). Aby wygrać główną nagrodę należy odpowiedzieć prawidłowo na 12 pytań. Pytania mają różnorodną tematykę. Każde z pytań ma oznaczony stopień trudności, a także kategorię tematyczną i opracowane jest na podstawie, co najmniej dwóch prawidłowych źródeł.

W drodze do zwycięstwa uczestnik będzie mógł skorzystać z trzech kół ratunkowych: „pytanie do przyjaciela”, „pół na pół” i „pytanie do publiczności”. Na fotelu prowadzącego

ponownie zasiądzie Hubert Urbański, aktor i prezenter, postać związania z polską edycją od pierwszego odcinka. Charyzmatyczny i przenikliwy prowadzący zelektryzuje całą Polskę słynnym pytaniem: „Czy to jest

twoja ostateczna odpowiedź”?

36,6°C, o 18:00, od 18 marca

Wiosną na antenie TVN pojawi się nowy program z udziałem najbardziej „rozmownej” osobowości w kraju – Ewy Drzyzgi. Będzie to rodzaj medycznego talk show. Ewa Drzyzga w asyście ekspertów – lekarzy, zajmie się nie tylko sposobami leczenia, ale też skutecznymi metodami dbania o zdrowie.

W programie z pomocą najlepszych specjalistów, często światowej sławy lekarzy, przedstawimy sprawdzone, skuteczne i pewne metody walki z chorobami. Dzięki zespołowi ekspertów i konsultantów widzowie będą mogli poznać najnowsze technologie medyczne i dowiedzieć się jak do nich dotrzeć.

Opowiemy jak łatwo i skutecznie, potwierdzonymi przez specjalistów sposobami, zadbać o zdrowie. Nie tylko poprzez zdrowy styl życia, ale i przez skuteczną diagnostykę, która może zapobiec chorobom lub wykryć ją we wczesnym stadium.

W programie pokażemy historie pacjentów, sylwetki nietuzinkowych, zdolnych lekarzy, newsy medyczne, najlepsze placówki, metody, rozwiązania, porady dla pacjentów. W „36,6” każdy znajdzie dla siebie interesujące informacje, porady i wskazówki dotyczące poruszania się w zarezerwowanym dotąd wyłącznie dla lekarzy świecie medycyny.

Nowy projekt Ewy Drzyzgi pomoże zadbać o to, co najcenniejsze, czyli zdrowie nasze i naszych bliskich.


MISJA PIES, od marca

Przyjaźń człowieka i psa to jedna z najpiękniejszych, bezinteresownych relacji na świecie. Czworonogi to członkowie rodziny. Jednak trzeba pamiętać, że wymagają one nie tylko dużo miłości, ale też odpowiedzialności i świadomości właścicieli, którzy decydują się spędzić z nimi życie. Ich język i potrzeby nie zawsze są dla nas zrozumiałe.

Co zrobić, żeby te dwa światy – ludzki i psi – doskonale się zgrały? Odpowiedzi poszuka najbardziej zakochana w zwierzętach gwiazda – Joanna Krupa. W nowym programie TVN wraz z psim behawiorystą, pomoże wychować niesfornego pupila oraz znaleźć idealnego psa dla rodzin gotowych na zwierzęcy obowiązek.

Decyzja o wspólnym życiu z czworonogiem pod jednym dachem to bardzo odpowiedzialny krok. Jakiego psa wybrać? Jak od początku budować z nim więź? Specjaliści w tej dziedzinie dołożą wszelkich starań, by relacje pupili i właścicieli były pełne harmonii i szczęścia, nawet jeżeli czasem dochodzi między nimi do głośnego szczekania… Poznamy język czworonogów, ich naturę, potrzeby, a także wymagania.

Odwiedzimy bohaterów w ich domach i będziemy towarzyszyć zarówno w trudnych, jak i pięknych chwilach. Poznacie zaskakujące i przepełnione emocjami,
wzruszające historie psów oraz ich właścicieli

– tych przyszłych i obecnych. Zobaczycie, jak w zadziwiający sposób ludzkie życie potrafi splatać się z psim losem i jak wiele radości może wnieść w nasze życie. W tym programie miłość ma 4 łapy!


DRUGA SZANSA, poniedziałek 21:30 od 13 lutego

Wiosną na antenie TVN widzowie poznają kompletnie nowe oblicze Moniki Boreckiej. Dotychczas zdeterminowana i nieustępliwa producentka i agentka gwiazd będzie musiała sprawdzić się w nowej dla siebie roli. Czy główna bohaterka będzie w stanie pogodzić bycie mamą z karierą zawodową?

W trzecim sezonie serialu „Druga szansa”, Monika Borecka, producentka telewizyjna, przeżyje prawdziwą rewolucję w życiu prywatnym i zawodowym. Wypełniony pracą i rozterkami miłosnymi świat Moniki radykalnie zmieni się za sprawą upragnionej córeczki. Szczęście związane z narodzinami Basi nie potrwa jednak długo.

Rywalizacja dwóch najważniejszych mężczyzn w życiu głównej bohaterki, Adama (Bartłomiej Topa) i Marcina (Bartłomiej Świderski), stanie się powodem wielu kłopotów i zmartwień. Mimo to Monika z determinacja walczyć będzie o zbudowanie rodziny, która od dawna była jej marzeniem.

Nie tylko życie prywatne postawi przed świeżo upieczoną mamą nowe wyzwania. Upomni się o nią także świat show-biznesu. Prezes telewizji (Jacek Braciak) rzuci producentce wyzwanie stworzenia najlepszego w Polsce telewizyjnego kanału kobiecego.

Borecka będzie musiała nie tylko dowieść swoich kompetencji, ale też wygrać wyścig z bezwzględną konkurencją. W tym zadaniu będzie jej pomagał niezwykle ambitny i przystojny Jacek Wroński (Mateusz Banasiuk). Pogodzenie roli matki i szefowej kanału kobiecego stanie się dla Moniki największym życiowym zadaniem. To jednak dopiero początek trudności, z jakimi będzie musiała się zmierzyć.

Prawdziwa próba siły i charakteru nadejdzie w najmniej oczekiwanym momencie, gdy okaże się, że życie Moniki i jej najbliższych jest w niebezpieczeństwie. Czy serialowa bohaterka zdąży ochronić to, co w życiu jest dla niej najważniejsze?


AGENT GWIAZDY, wtorek 21:30 od 14 lutego

Spędzić noc w temperaturze minus 10 stopni. Wziąć udział w morderczym wyścigu kolarskim na wysokości ponad 4000 metrów. Wskoczyć do wody z prawie 10 metrów. Żyć z dala od cywilizacji, w najbardziej oddalonych od życia częściach Argentyny. Podejmować ryzyko na rozległych bezludnych wydmach i piaszczystych plażach. Mierzyć się z lękiem przed nieznanym. Stanąć do walki z samym sobą, ale przede wszystkim prawidłowo wytypować Agenta. Oto, co czeka uczestników drugiej serii programu „Agent gwiazdy”.

Mateusz Maga, Tomasz Niecik, Edyta Zając-Rzeźniczak, Olga Frycz, Joanna Jędrzejczyk, Marek Włodarczyk, Jarosław Kret, Odeta Moro, Daria Ładocha, Piotr Kędzierski, Alan Andersz, Agnieszka Rylik, Michał Będźmirowski, Jula Fabiszewska oraz prowadząca Kinga Rusin – to bohaterowie nowej edycji programu „Agent-gwiazdy”.

Argentyna to miejsce niezwykłe. Mieszanka krajobrazów, temperamentów, kolorów oraz smaków. Dokładnie takie jak uczestnicy nowej edycji. Różni, przekorni, ambitni, wylewni, skryci… Czternastka śmiałków, którzy odważyli się stanąć do walki o miano najlepszego stratega i wojownika.

Walki przeciwko jednej osobie – Agentowi, który na każdym etapie podróży będzie starał się utrudniać współtowarzyszom zada- nia. Czym uśpi ich czujność? Jak daleko będzie w stanie się posunąć, aby pokrzyżować plany ekipy? Czy będzie to dla niego łatwe? Kim jest Agent? To pytanie Kinga Rusin będzie zadawać uczestnikom w każdym odcinku. Ale ostateczną odpowiedź poznamy dopiero w finale.


MASTERCHEF JUNIOR, niedziela 20:00 od 19 lutego

Pierwsza polska edycja tego popularnego na całym świecie kulinarnego show przyciągnęła przed telewizory blisko trzy miliony widzów. „MasterChef Junior” to program, który udowodnił, że miłość do gotowania nie ma żadnych granic wiekowych. Dorośli widzowie byli pod ogromnym wrażeniem dziecięcych umiejętności, a najmłodsi z zapartym tchem patrzyli na to, jakie cuda w kuchni potrafią zrobić ich rówieśnicy. Tym razem nie będzie inaczej!

W II edycji programu nie zabraknie smacznych i pięknych potraw, niespodzianek oraz prawdziwych, dziecięcych emocji. Kto z nowych uczestników dołączy do Natalii Paździor i zostanie kolejnym MasterChefem Juniorem?

Po kilku etapach castingów przyszedł wreszcie czas, aby czterdzieści najbardziej utalentowanych kulinarnie dzieci spróbowało swoich sił w kuchni MasterChefa Juniora. Przed nimi ostatnia prosta – swoją pasją i smakiem muszą przekonać Anię Starmach, Mateusza Gesslera i Michela Morana, że są gotowi na to, by znaleźć się w finałowej czternastce, która będzie walczyć o tytuł MasterChefa Juniora.

Każdy z odcinków programu to wymagający test. Na liście zadań dla małych kucharzy znajdą się nie tylko jagnięce ravioli, owoce morza, ryby i mięsa, ale także dania z różnych stron świata. Meksyk oraz Chiny to tylko niektóre z kulinarnych inspiracji. W dziecięcej kuchni nie może jednak zabraknąć tego, co najmłodsi lubią najbardziej! Jurorzy nie zapomnieli o czekoladzie, ciasteczkach czy pysznych, kolorowych deserach.

Ale „MasterChef Junior” to nie tylko konkurencje, to także ekscytująca przygoda i wiele niespodzianek. Jakie tajemnice skrywa wielki ser z dziurami, rybacki kuter czy olimpijski znicz? Co mali uczestnicy będą robić w Muzeum Lotnictwa? Dlaczego Mateusz Gessler przyjedzie do studia rikszą? I wreszcie – kto będzie gościem specjalnym II edycji?

 

KUBA WOJEWÓDZKI, wtorek 22:30 od 14 lutego

Nazywa się Kuba.
Kuba Wojewódzki.
Nosi trampki.
Pije oranżadę – wstrząśniętą, niemieszaną.

Lubi szybkie samochody, piękne kobiety – ostatnio tylko jedną. Człowiek wielu talentów, właściciel niewyparzonej gęby i skórzanej kanapy.

Tradycyjnie zasiądą na niej najodważniejsi ludzie, którzy nie boją się konfrontacji z Królem TVN. Wśród tych nieszczęśników będą celebryci, artyści, politycy, sportowcy, dziennikarze. Znani, ale niekoniecznie lubiani. Na pewno ciekawi. Porozmawiają o bieżących sprawach, ale przede wszystkim o ich życiu prywatnym.

Co jak co, ale Kuba lubi zajrzeć pod kołdrę.

 


KUCHENNE REWOLUCJE, czwartek 21:30 od 16 lutego

„Kuchenne rewolucje” to historie, które zawsze zaczynają się w sercu każdej restauracji – kuchni.

To tam nieporadni właściciele upatrują przyczyny swojej biznesowej porażki. Ale czy słusznie? Gdzie tkwi problem? I jak go rozwiązać?

Od lat odpowiedzi na te pytania zna tylko Magda Gessler, która nie boi się nowych wyzwań i trudnych zadań. Ona – jako autorytet kulinarny i biznesowy – potrafi w kilka dni przeprowadzić rewolucję i dać właścicielom restauracji gotowy patent na sukces.

Jednak tylko od nich zależy czy powodzenie będzie długo czy krótko- terminowe. Otrzymać znak jakości od Magdy Gessler to absolutny przywilej, na który trzeba zasłużyć ciężką pracą, uczciwością i najlepszymi smakami w Polsce!

Właściciele restauracji wiedzą, że jest o co walczyć. Bo koniec końców to ich codzienność, marzenia i lepsza przyszłość. Premierowe odcinki zagoszczą między innymi w Czeladzi, Białej Podlaskiej, Toruniu, Lublinie czy Łodzi.

UGOTOWANI, niedziela 18:00 od 19 lutego

W nowej serii jednego z najpopularniej- szych kulinarnych programów w Polsce nie zabraknie ciekawych autorskich przepisów i niestandardowych pomysłów.

Będą znane potrawy w zupełnie nowych odsłonach, wielkie kulinarne sukcesy i dyskusyjne dania.

Polska różnymi smakami stoi. W nowym dwunastym sezonie „Ugotowanych” odwiedzimy po raz pierwszy miejsca, w których jeszcze nie gościliśmy. Wstąpimy do kuchni mieszkańców Puław, Kalisza, Płocka i sprawdzimy jakie dania wyłożą na stół bohaterowie tej serii. Zajrzymy do garów w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Białymstoku.

W każdym z odcinków miłośnicy jedze- nia spotykają się przy jednym stole. Gotowi, by gotować i wygrać 5 tysięcy złotych. Tu każdy może sprawdzić nie tylko swój talent kulinarny, ale też umiejętności organizacyjne.

Nagrodę otrzyma ten, komu uda się oczarować gości najlepszą autorską kolacją.

DDTVN, poniedziałek – sobota 8:00-10:55 niedziela 8:30 – 11:00

„Dzień dobry TVN” to redakcja, która jak żadna inna tętni życiem od wczesnych godzin porannych. Kawa, przegląd prasy, życzliwy uśmiech.

Niestrudzeni producenci, wydawcy, realizatorzy, prowadzący – każdego dnia serwują najświeższe, unikalne, kontrowersyjne, ale też pełne radosnych i ciepłych emocji materiały. Goście, dla których studio jest drugim domem, czują ogromną sympatię widzów.

Dzięki tej obopólnej przychylności „Dzień dobry TVN” niejednokrotnie pokazywało coś po raz pierwszy… To siła programu – widzowie. To dla nich to wszystko.

Codzienne podnoszenie poprzeczki i podejmowanie tematów, które są dla nich ważne. Wysoki poziom niezmiennie utrzymują również prowadzący – Kinga Rusin, Piotr Kraśko, Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik, Magda Mołek, Marcin Meller, Marcin Prokop oraz Dorota Wellman, którzy nie wyobrażają sobie innego rozpoczęcia dnia, niż od słów „Dzień Dobry TVN”.

CO ZA TYDZIEŃ, niedziela 11:30 od 19 lutego

Olivier Janiak wiosną na antenie TVN w kolejnym sezonie lubianego i docenianego przez widzów przewodnika po najciekawszych wydarzeniach z rodzimego show-biznesu! Jeszcze więcej rozrywki, mody, ale też nowinek ze świata kultury!

„Co za tydzień” to wśród ludzi interesujących się show-biznesem program wręcz kultowy. Na antenie TVN nieustannie od 2001 roku. Od samego początku, z magazynem nierozerwalnie związany jest pomysłodawca i prowadzący Olivier Janiak, który na stałe wpisał się w krajobraz wydarzeń ze świata kultury i rozrywki.

W kolejnym sezonie programu, kamera „Co za Tydzień” zabierze widzów za kulisy gorącej premiery filmu „Sztuka kochania”, który wejdzie na ekrany kin 27 stycznia. Program przedstawi także gwiazdy nowego kanału HGTV Home&Garden – najpopularniejszej stacji lifestyle’owej w USA, którą Polacy zobaczą jako pierwsi w Europie.

Tradycyjnie, Oliviera z ekipą nie zabraknie na pokazach mody czołowych polskich projektantów oraz na najciekawszych eventach nadchodzącego sezonu. W każdym odcinku, widzowie zajrzą również za kulisy programów wiosennej ramówki TVN.

ŻONY HOLLYWOOD, poniedziałek 22:30 od 13 lutego

Piękne, intrygujące i żyjące z rozmachem Polki mieszkające w Hollywood, powracają! W tym sezonie pojawią się zarówno znane widzom panie, jak i nowe bohaterki. Wszystkie doskonale odnajdują się w roli Żon Hollywood!

Co słychać u znajomych twarzy? Iwona Burnat, właścicielka najdroższych psów w Hollywood oraz hinduski gwiazdor popu – Reggie są zaręczeni i szykują się do zapierającego dech w piersiach ślubu. Helena Deeds wraz z Rodrigiem zabiorą nas w sentymentalną podróż, podzielą się wyjątkowo niebezpiecznymi pasjami, a także przedstawią nową miłość w ich rodzinie.

A to już nowe bohaterki. Monique Lehmann jest światowej sławy artystką, cenioną twórczynią gobelinów. Tworzy imponujące tkaniny, które zdobią synagogi, kościoły, uczelnie i inne miejsca publiczne w całych Stanach Zjednoczonych. Jest córką słynnego Papcia Chmiela. Razem ze swoim mężem Davidem, oficerem marynarki i inżynierem NASA, tylko z pozoru prowadzą poukładane życie. Z każdym odcinkiem będą odsłaniać coraz więcej ekscentrycznych i zabawnych tajemnic.

Dwie siostry, Żanett Gromadzky, konsultant imigracyjny oraz Joanna Maloney, będąca agentką oraz rzeczoznawcą nieruchomości, to nieokiełznane wulkany energii i zwariowane poszukiwaczki przygód. Jednak ich życie nie do końca jest usłane różami.

Obie mają za sobą nieudane małżeństwa, ale siostrza- na więź i wzajemne wsparcie pozwala im nie tracić nadziei na romantyczny „happy end”. Przebojowe siostry pokażą widzom jak bawią się szalone singielki w opływającej bogactwem metropolii.

W drugim sezonie pojawi się również inna wybu- chowa para – matka z córką. Izabela Yamagata, była modelka oraz właścicielka agencji modelingowej, a obecnie perfekcyjna pani domu, zaprosiła w swe progi dorosłą już córkę i wnuka. Niestety, w ich przypadku nie ma mowy o rodzinnej sielance. Nadopiekuńczość matki i beztroska jej 30-letniej córki rodzi wiele gwałtownych rodzinnych awantur.

Ostatnią fascynującą osobowością, która dołączy do bohaterek nowego sezonu to ekscentryczna i opływająca w luksusy żona amerykańskiego biznesmena włoskiego pochodzenia – Eva D’Angelo. Jest bardzo przywiązana do Polski i na każdym kroku podkreśla swoje korzenie. Razem z mężem są członkami wielu elitarnych klubów w Los Angeles i słyną z wystawnych przyjęć organizowanych w swojej posiadłości.

EFEKT DOMINA, niedziela 11:00 od marca

‘Efektu Domina” nie da się powstrzymać. Jeden dobry uczynek pociąga za sobą następny. Ten program to najlepszy przykład na to, iż każde mądre wsparcie może uruchomić serię pozytywnych zmian w życiu całych społeczności. Tym razem Dominika Kulczyk pomaga tam, gdzie problem głodu i niedożywienia, zwłaszcza wśród najmłodszych, jest najbardziej widoczny.

W czwartej serii „Efektu Domina” pokażemy historię dzieci oskarżonych o czary w Beninie, historię dzieci wychowujących się w najniebez- pieczniejszym miejscu w Rio de Janeiro – faweli Maré, sytuację uciekinierów z Burundi i Kongo umieszczonych w trzecim największym na świecie obozie dla uchodźców, w którym być może spędzą resztę życia bez możliwości opuszczenia go, bez szans na pracę.

Dominika Kulczyk odwiedzi także Malawi, kraj ogarnięty falą katastrof naturalnych, gdzie ponad 6 milionów ludzi jest zagrożonych głodem. Dotrze również do Kolumbii, kraju, gdzie jest blisko 7 milionów uchodźców wewnętrznych. Tam poznamy historię nieletnich matek, które dzięki Fundacji założonej przez Catalinę Escobar mają szansę na zdobycie wykształcenia i zawodu, a ich dzieci na bezpieczne dzieciństwo.

Jeden z odcinków poświęcony jest programowi „Żółty Talerz” urucho- mionemu przez Kulczyk Foundation w sojuszu z Caritas, Bankami Żywności, Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK), Towarzystwem Przyjaciół Dzieci (TPD) i SOS Wioskami Dziecięcymi

w Polsce. Dzięki niemu polskie dzieci otrzymają ponad milion pełnowartościowych posiłków.

Dominika Kulczyk od lat zajmuje się pomaganiem. Fundacja Kulczyk Foundation, którą prowadzi, wsparła ponad 100 organizacji pozarządowych, realizując liczne projekty w Polsce i ponad 30 krajach na całym świecie. „Efekt Domina” działa. Wszystko, co dobrego robimy dla innych, wraca do nas. Pomagając innym, kształtujemy pozytywną przestrzeń wokół nas, lepszy świat dla naszych dzieci – mówi Dominika Kulczyk.

NA WSPÓLNEJ, poniedziałek – czwartek godz. 20:15

Od blisko 15. lat „Na Wspólnej” dostarcza widzom historii prawdziwych jak życie. Ziębowie, Szulcowie, Hofferowie, Brzozowscy oraz pozostali mieszkańcy doskonale wiedzą, że los potrafi zaskoczyć i przynieść wiele przełomowych momentów. Walka o zdrowie Manii i Ilony, ciąża Elżbiety oraz poważny kryzys w małżeństwie Ziębów to tylko niektóre z nich. W tym sezonie na widzów czekają nie tylko poruszające historie, ale także nowe twarze – m.in. Julia Kamińska i Antoni Królikowski. Po latach nieobecności w życiu serialowych bohaterów ponownie pojawi się Grzegorz (Leszek Lichota)!

Żaneta i Wojtek wciąż walczą o zdrowie Manii. Pojawi się jednak szansa na to, aby dziewczynka wróciła do zdrowia. Przełom może przynieść ryzykowna operacja. Zanim jednak do niej dojdzie, Szulcowie muszą zebrać pokaźną sumę na leczenie córki. Na szczęście mogą liczyć na pomoc rodziny i sąsiadów. Wspólnymi siłami uda się zebrać potrzebne fundusze, a Żaneta i Wojtek, po wielu wątpliwościach, podejmą decyzję o operacji Manii. Ich plany pokrzyżuje jednak… Grzegorz! Nieobecny od lat biologiczny ojciec dziewczynki nie zgodzi się na ryzykowne leczenie!

Zdrowotne kłopoty ma także Ilona – jej stan zdrowia ciągle się pogarsza. Ciężka choroba ponownie zbliży Maksa i Zdybicką. Dawne uczucie powróci z ogromną siłą – Maks poprosi Ilonę, aby została jego żoną! Ślub zostanie jednak odwołany, bo przyszła

panna młoda straci przytomność. Lekarze rozpoczną dramatyczne poszukiwania dawcy szpiku i walkę o życie Ilony. Czy uda im się uratować Zdybicką?

Duże zmiany czekają Igora i Elżbietę. Para będzie spodziewać się dziecka! Ich szczęście zakłóci Wika, która doprowadzi do poważnego kryzysu w związku Nowaka.

Na próbę zostanie wystawiona także miłość Ziębów. Nieoczekiwanie Włodek wyprowadzi się od Marii! Czy Ziębowie ocalą swoje małżeństwo?

Wiosenne odcinki „Na Wspólnej” to także walka Agnieszki z nałogiem i toksyczną miłością do Darka, sukces Weroniki w uniewinnieniu Roberta oraz wiele innych ciekawych i poruszających historii!

SZKOŁA, poniedziałek – piątek 15:30 od 6 lutego

Życie nastolatków nie znosi nudy! Burzliwe historie miłosne, szkolne przyjaźnie wystawione na poważną próbę, kłopoty z nauczycielami i alkoholowe wybryki to doświadczenia z trudnego okresu dorastania. Wiosna przyniesie wiele zmian w życiu bohaterów serialu. Jeden z najpopularniejszych szkolnych podrywaczy, Arek Daniluk, wreszcie trafi na dziewczynę swoich marzeń i postanowi ustatkować się!

Serce Arka zdobędzie Ala, nowa i atrakcyjna dziewczyna, która dołączy do licealistów. To właśnie dla niej dotychczasowy łamacz szkolnych serc postanowi zmienić swoje życie. Po raz pierwszy Arek będzie chciał stworzyć poważny związek, oparty na uczuciu i wierności. Czy Ala doceni jego starania? Czy będzie to prawdziwa miłość?

Licealiści zmierzą się także z poważnymi sprawami, takimi jak niespo- dziewana ciąża, poszukiwanie swojej orientacji seksualnej czy ciężka choroba jednej z uczennic. Pojawią się pierwsze marzenia o wielkiej karierze oraz sukcesie. Do ostrej rywalizacji dojdzie pomiędzy zakochanymi w sobie uczniami – Jadzią Stefaniak i Błażejem Sobalskim. Zazdrosna dziewczyna zniszczy innowacyjny wynalazek swojego ukochanego, który miał pomóc chorym na cukrzycę.

W „Szkole” pojawi się również praktykant, dotychczasowy korepetytor Elizy Starzewskiej. Uczennica będzie miała nadzieję, że dzięki wcześniejszej znajomości poprawi swoje oceny z matematyki. Gdy student odmawia, zdesperowana nastolatka postanawia go szantażować. Oskarża praktykanta o molestowanie seksualne!

19+, poniedziałek – piątek 16:30

Dorosłe życie dało się we znaki bohaterom serialu „19+”. Musieli wyjrzeć zza swych smartfonów i odważnie stawić mu czoła. W wiosennych odcinkach obejrzymy nowe perypetie paczki przyjaciół.

Melania, nękana przez swego byłego partnera, straci wiarę w miłość. Czy ją odzyska, gdy na horyzoncie pojawi się dawny kolega z liceum? Ali trudno będzie pozbierać się po katastrofalnej w skutkach przygodzie z narkotykami. Niestety, okaże się, że to dopiero początek jej kłopotów. Ciężarna Lucy w końcu otrząśnie się po zawodzie miłosnym i spotka na swojej drodze kogoś wyjątkowego, z kim zapragnie spędzić resztę życia. Małżeństwo Kasi i Rafała zawiśnie na włosku. Mimo desperackich prób ratowania go, trudno będzie znaleźć im wspól- ny język. W życiu Rafała pojawi się śliczna Pola, a Krzysztof, zauroczony Kasią, spróbuje zdobyć jej serce. Czy małżeństwo nastolatków przetrwa? Mimo, że związek Leny i Oskara okaże się być równie trudny i burzliwy, obydwoje nie będą potrafili bez siebie żyć. Jak wykorzystają drugą szansę na wspólną przyszłość?

Serialowi dziewiętnastolatkowie, mimo wielu przeciwności losu, będą ciągle trzymać się razem, wspierać i stać za sobą murem. Dorosłość postawi przed nimi kolejne wyzwania, już wiosną przekonamy się, czy paczka przyjaciół im sprosta.

SZPITAL, poniedziałek – piątek 18:00 od 6 lutego

„Szpital” to jeden z najchętniej oglądanych paradokumentów. Jego siłą są uniwersalne historie, które mogą spotkać każdego. Nadchodzący sezon w Szpitalu na Biskupińskiej zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Pod opiekę zespołu dr Piotra Wójtowicza trafią m.in. poparzone rodzeństwo i ofiara prywatnej kliniki lekarskiej. Największym wyzwaniem będzie jednak grupa nastolatków, która zatruła się dopalaczami!

Każdy dzień dla lekarzy z krakowskiego SOR-u to nowe wyzwania i trudne przypadki wymagające nie tylko szybkiej diagnozy, ale także indywidualnego podejścia.

9-latek zaniedbany przez matkę, poparzone rodzeństwo, które wierzy, że poprzez magiczny eliksir spotka się ze swoim zmarłym rodzicem, czy wypadek spowodowany przez obsesyjnie zakochaną dziewczynę – to tylko przedsmak historii, które czekają na widzów serialu. Nietypowym przypadkiem będzie mężczyzna, który jest ofiarą poważnego błędu lekarskiego w prywatnej klinice.

Wśród pacjentów nie zabraknie także takich, którzy z powodu niefrasobliwości oraz lekkomyślności narażają swoje zdrowie i życie. Przykładem jest dwóch 60-latków, którzy uwierzyli w uzdrowicielską moc lipy i zjedli korę z „cudownego drzewa”. Nie dość, że mężczyźni nabawili się poważnych kłopotów ze zdrowiem, to jeszcze grozi im kara za zniszczenie pomnika przyrody.

Największym wyzwaniem dla całego zespołu medycznego będzie grupa nastolatków, która podczas klasowej imprezy zażyła dopalacze. Niebezpieczne substancje będą miały tragiczne skutki dla niektórych z uczniów – trafią na odział z uszkodzoną wątrobą i nerkami. Niestety, chłopak, który zażył najwięcej trującej substancji, zaginął. W jego poszukiwania zaangażuje się policja. Czy uda się odnaleźć nastolatka i na czas udzielić mu odpowiedniej pomocy?

UKRYTA PRAWDA, poniedziałek – piątek 17:00 od 6 lutego

Czy żyjąc z kimś na co dzień, można go oszukiwać? Jak dalece można się posunąć, aby zataić prawdę?

Każdy kierując się swoim sumieniem, może odpowie- dzieć na to pytanie. Gorzej jeśli moralność podpowiada rozwiązanie, które nie jest społecznie akceptowane… wtedy zaczynają się problemy.

Takie właśnie historie tworzą „Ukrytą prawdę” – program, który jest inny niż wszystkie, bo zagląda w najskrytsze miejsca, tam gdzie dociera tylko prawda…

FAKTY, codziennie o 19:00

„Fakty” niezmiennie trzymają pozycję lidera wśród serwisów newsowych w kraju, są postrzegane jako rzetelne, obiektywne źródło informacji na temat bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie. „Fakty” emitowane są na dwóch antenach: TVN i TVN24 BiS.

W minionym roku „Fakty” były najchętniej oglądanym serwisem informacyjnym w kraju, w grupie 16-49. Oglądalność wyniosła 5,95% przy 22,58% udziałów w rynku. W grupie ogólnej program zgromadził blisko 3 miliony widzów przy 23% udziałów.

Niezmiennie zaraz po głównym wydaniu zapraszamy do TVN24 na „Fakty po Faktach”, gdzie prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi komentuje tematy omawiane w serwisie oraz na „Fakty po południu” o godzinie 16:00.

Komunikacja z widzami odbywa się także za pomocą portali społecznościowych, takich jak Facebook (526 tys.), Twitter (66 tys.), Instagram (44 tys.), czy Google+ (82 tys.). To największe profile wśród programów informacyjnych w Polsce.

Na oficjalnej stronie internetowej serwisu fakty.pl znajduje się pełne wydanie programu, a także ekskluzywne, nieemitowane wcześniej materiały oraz komentarze dziennikarzy „Faktów”.

Znajdziemy tam także wszystkie treści, które pojawiają się w TVN24 pod marką „Faktów”: „Fakty po południu”, „Fakty w południe”, „Fakty po Faktach”, „Fakty z Zagranicy”.

UWAGA!, poniedziałek – piątek 19:50 sobota – niedziela 19:45

„Uwaga!” to niezmiennie lider wśród programów interwencyjno-śledczych w Polsce. Ci dziennikarze nie boją się prowokacji, niekonwencjonalnych metod oraz konfrontacji. Docierają wszędzie, bez litości demaskują nawet wysoko postawio- nych urzędników, ich nadużycia i niekompetencje. Reportaże „Uwagi!” budzą emocje, kontrowersje, a nawet szokują.

Ukazują zarówno błędy i nadużycia organów i instytucji państwowych, jak również historie zwykłych ludzi. Reporterzy dociekają prawdy, rozwiązują zagadki i niejasności, stają po stronie równości i tolerancji.

Walczą również o prawa zwierząt, interweniują, gdzie potrzebna jest pomoc. „Uwaga!” to nie tylko skandale i afery, ale przede wszystkim interwencja i pomoc.

Program wspiera fundację „Nie jesteś sam”, realizuje materiały o podopiecznych fundacji, pomaga spełniać ich marzenia.

„Uwaga!” kontynuuje też niedzielny cykl „Kulisy Sławy”, gdzie ukazywane są historie znanych Polaków. Magazyn prowadzą Zbigniew Łuczyński i Tomasz Kubat.

 

SUPERWIZJER, wtorek 23:30 od 14 lutego

Ten magazyn reporterów TVN jest obecny na antenie od 2000 roku. Program pokazuje reportaże śledcze. „Superwizjer” to zespół dziennikarzy, którzy od lat zawodowo tropią większe i mniejsze wykroczenia przeciw prawu. Tematów dostarcza im teraźniejszość.

Dziennikarze tropią afery, skandale, patrzą władzy na ręce, poruszają trudne tematy społeczne. Szukają rozwiązań i wskazują winnych.

Reportaże „Superwizjera” znalazły uznanie wśród dziennikarzy i organizacji pozarządowych, a autorzy programu są laureatami licznych prestiżowych nagród.

Gospodynią programu jest Jolanta Konopka. Nowe, wyjątkowo trudne sprawy oraz te, o których wcześniej nikt nie chciał mówić, już wiosną w TVN.

 

 

Powiązane artykuły

Zwycięzcy Festiwalu Piękna w Sejmie RP [ZDJĘCIA]

Dawid Propolis

Zwycięzca Aktorskiego Diamentu debiutuje w „Na Wspólnej”!

Dawid Propolis

Zobaczcie archiwalne zdjęcia gwiazdy “Niani w wielkim mieście”

Dawid Propolis
%d bloggers like this: