Seriale

„Zawód lekarz” już wkrótce na kanale Nat Geo People

Jak wygląda codzienna praca lekarzy pierwszego kontaktu? Czy ludziom łatwo przychodzi dzielenie się z medykami swoimi problemami zdrowotnymi? Seria dokumentalna „Zawód lekarz” odsłoni przed widzami kulisy pracy załogi z jednej z londyńskich klinik, która każdego dnia jest świadkiem ludzkich dramatów. 

„Zawód lekarz”, premierowe odcinki w środy, od 26 października, o godz. 22:00 na kanale Nat Geo People.Co można zobaczyć, przeglądając nagrania z kamery monitoringu umieszczonej w gabinecie lekarskim? Medycy z jednej z londyńskich klinik mają pełne ręce roboty – do placówki przynależy ponad 18 tysięcy pacjentów. Poruszająca seria pokazuje ludzi w najbardziej intymnych dla nich chwilach – podczas gdy dzielą się z lekarzami swoimi bolączkami czy godzą się z myślą o ciężkich chorobach.

Produkcja odsłania kulisy lekarskiego fachu, któremu każdego dnia z jednej strony towarzyszą stres i presja, a z drugiej bliski kontakt z pacjentami i sprawami, z którymi muszą sobie radzić – od bólu gardła po myśli samobójcze. Doktorzy nie tylko leczą swoich pacjentów, lecz także zapewniają im psychiczne wsparcie, kiedy jest ono potrzebne.

W nadchodzących odcinkach zobaczymy między innymi kobietę, która obawia się komplikacji po oddaniu siostrze nerki, starszego pana odczuwającego ostry ból związany z infekcją dróg moczowych, muzyka zmagającego się z chorobą zwyrodnieniową stawów, a także mężczyznę cierpiącego na depresję dwubiegunową, objawiającą się skrajnymi zmianami nastrojów.
Opisy odcinków:

Odcinek 1. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 26 października, o 22:00.

Dr Taylor przyjmuje pacjentkę, która tydzień wcześniej przeszła operację wycięcia nerki, oddając ją chorej siostrze. Musi sprawdzić, czy nie ma ryzyka powikłań po przeszczepie. Dr Pearce leczy starszego mężczyznę, u którego palenie papierosów przez ponad 60 lat spowodowało spore komplikacje zdrowotne. Natomiast dr Kayat zajmuje się chorowitym chłopcem, który kilka razy stracił przytomność.

Odcinek 2. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 2 listopada, o 22:00.

Do dr Watson zgłasza się pacjent, który zamierza wziąć udział w meczu rugby na szczycie góry Kilimandżaro i prosi o wskazówki, jak – z medycznego punktu widzenia – przygotować się do wyprawy. Z kolei dr Pearce leczy alpinistę, którego palec u nogi spuchł i zaropiał oraz starszego mężczyznę, cierpiącego na chroniczny ból związany z zakażeniem dróg moczowych. Dr Beecraft zajmuje się pacjentem cierpiącym na chorobę dwubiegunową, objawiającą się m.in. skrajnymi zmianami nastroju.

Odcinek 3. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 9 listopada, o 22:00.

Dr Laird przyjmuje pacjenta, który od 17 lat nałogowo pali marihuanę i czuje, że przez to jego życie stoi w miejscu. Lekarz stara się zapewnić mu wsparcie psychiczne i zmotywować do terapii uzależnień. Dr Bower przyjmuje mężczyznę chorego na cukrzycę, którego spora nadwaga powoduje również problemy natury kardiologicznej. Martwi się również o pacjentkę, której problem ze wzrokiem może być spowodowany przez podwyższone ciśnienie w mózgu, napierające na gałkę oczną. Dr Shah pomaga kobiecie cierpiącej na dysmorfofobię, czyli lęk związany z przekonaniem o nieestetycznej budowie ciała.

Odcinek 4. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 16 listopada, o 22:00.

Dr Pearce przyjmuje duchownego, który obawia się, że przez przekrwione oko nie będzie mógł następnego dnia poprowadzić pogrzebu. Dr Kayat pomaga 3-latce z problemami z oddychaniem. Z kolei dr Watson bada 18-letnią pacjentkę, martwiącą się, że guzek na jej piersi może oznaczać coś poważniejszego. Do dr Shah zgłasza się pacjent z wyraźną nadczynnością tarczycy.

Odcinek 5. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 23 listopada, o 22:00.

Dr Laird podejrzewa u jednego ze swoich pacjentów bielactwo nabyte. Dr Bower przyjmuje mężczyznę skarżącego się na mrowienie w kończynach. Podejrzewa, że jest to symptom choroby o podłożu neurologicznym i pacjent wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Dr Beecraft stara się pomóc nastolatce cierpiącej na anoreksję. Dr Kayat martwi się o pacjenta, który skarży się na ból w klatce piersiowej.

Odcinek 6. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 30 listopada, o 22:00.

Nieuleczalnie chory na raka płuc pacjent postanowił przeznaczyć swoje oszczędności na kupno łódki i organizację na niej zbiórki charytatywnej w celu pomocy innym, cierpiącym na nowotwór, osobom. Dr Pearce przyjmuje pacjentkę z traumą po stracie męża, mającą problem z bezsennością. Dr Mitchell bada muzyka, u którego podejrzewa, że codzienna, wielogodzinna gra na pianinie mogła spowodować chorobę zwyrodnieniową stawów.

 

„Zawód lekarz”, premierowe odcinki w środy, od 26 października, o godz. 22:00 na kanale Nat Geo People.

Powiązane artykuły

Zwycięzca Aktorskiego Diamentu debiutuje w „Na Wspólnej”!

Dawid Propolis

Zwariowana familia powraca na FOX Comedy

Dawid Propolis

Zombie TAXI – akcja promująca 7. sezon „The Walking Dead”

Dawid Propolis