Główna » „Zawód lekarz” już wkrótce na kanale Nat Geo People
Seriale

„Zawód lekarz” już wkrótce na kanale Nat Geo People

Jak wygląda codzienna praca lekarzy pierwszego kontaktu? Czy ludziom łatwo przychodzi dzielenie się z medykami swoimi problemami zdrowotnymi? Seria dokumentalna „Zawód lekarz” odsłoni przed widzami kulisy pracy załogi z jednej z londyńskich klinik, która każdego dnia jest świadkiem ludzkich dramatów. 

„Zawód lekarz”, premierowe odcinki w środy, od 26 października, o godz. 22:00 na kanale Nat Geo People.Co można zobaczyć, przeglądając nagrania z kamery monitoringu umieszczonej w gabinecie lekarskim? Medycy z jednej z londyńskich klinik mają pełne ręce roboty – do placówki przynależy ponad 18 tysięcy pacjentów. Poruszająca seria pokazuje ludzi w najbardziej intymnych dla nich chwilach – podczas gdy dzielą się z lekarzami swoimi bolączkami czy godzą się z myślą o ciężkich chorobach.

Produkcja odsłania kulisy lekarskiego fachu, któremu każdego dnia z jednej strony towarzyszą stres i presja, a z drugiej bliski kontakt z pacjentami i sprawami, z którymi muszą sobie radzić – od bólu gardła po myśli samobójcze. Doktorzy nie tylko leczą swoich pacjentów, lecz także zapewniają im psychiczne wsparcie, kiedy jest ono potrzebne.

W nadchodzących odcinkach zobaczymy między innymi kobietę, która obawia się komplikacji po oddaniu siostrze nerki, starszego pana odczuwającego ostry ból związany z infekcją dróg moczowych, muzyka zmagającego się z chorobą zwyrodnieniową stawów, a także mężczyznę cierpiącego na depresję dwubiegunową, objawiającą się skrajnymi zmianami nastrojów.
Opisy odcinków:

Odcinek 1. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 26 października, o 22:00.

Dr Taylor przyjmuje pacjentkę, która tydzień wcześniej przeszła operację wycięcia nerki, oddając ją chorej siostrze. Musi sprawdzić, czy nie ma ryzyka powikłań po przeszczepie. Dr Pearce leczy starszego mężczyznę, u którego palenie papierosów przez ponad 60 lat spowodowało spore komplikacje zdrowotne. Natomiast dr Kayat zajmuje się chorowitym chłopcem, który kilka razy stracił przytomność.

Odcinek 2. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 2 listopada, o 22:00.

Do dr Watson zgłasza się pacjent, który zamierza wziąć udział w meczu rugby na szczycie góry Kilimandżaro i prosi o wskazówki, jak – z medycznego punktu widzenia – przygotować się do wyprawy. Z kolei dr Pearce leczy alpinistę, którego palec u nogi spuchł i zaropiał oraz starszego mężczyznę, cierpiącego na chroniczny ból związany z zakażeniem dróg moczowych. Dr Beecraft zajmuje się pacjentem cierpiącym na chorobę dwubiegunową, objawiającą się m.in. skrajnymi zmianami nastroju.

Odcinek 3. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 9 listopada, o 22:00.

Dr Laird przyjmuje pacjenta, który od 17 lat nałogowo pali marihuanę i czuje, że przez to jego życie stoi w miejscu. Lekarz stara się zapewnić mu wsparcie psychiczne i zmotywować do terapii uzależnień. Dr Bower przyjmuje mężczyznę chorego na cukrzycę, którego spora nadwaga powoduje również problemy natury kardiologicznej. Martwi się również o pacjentkę, której problem ze wzrokiem może być spowodowany przez podwyższone ciśnienie w mózgu, napierające na gałkę oczną. Dr Shah pomaga kobiecie cierpiącej na dysmorfofobię, czyli lęk związany z przekonaniem o nieestetycznej budowie ciała.

Odcinek 4. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 16 listopada, o 22:00.

Dr Pearce przyjmuje duchownego, który obawia się, że przez przekrwione oko nie będzie mógł następnego dnia poprowadzić pogrzebu. Dr Kayat pomaga 3-latce z problemami z oddychaniem. Z kolei dr Watson bada 18-letnią pacjentkę, martwiącą się, że guzek na jej piersi może oznaczać coś poważniejszego. Do dr Shah zgłasza się pacjent z wyraźną nadczynnością tarczycy.

Odcinek 5. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 23 listopada, o 22:00.

Dr Laird podejrzewa u jednego ze swoich pacjentów bielactwo nabyte. Dr Bower przyjmuje mężczyznę skarżącego się na mrowienie w kończynach. Podejrzewa, że jest to symptom choroby o podłożu neurologicznym i pacjent wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Dr Beecraft stara się pomóc nastolatce cierpiącej na anoreksję. Dr Kayat martwi się o pacjenta, który skarży się na ból w klatce piersiowej.

Odcinek 6. „Zawód lekarz”
premiera w środę, 30 listopada, o 22:00.

Nieuleczalnie chory na raka płuc pacjent postanowił przeznaczyć swoje oszczędności na kupno łódki i organizację na niej zbiórki charytatywnej w celu pomocy innym, cierpiącym na nowotwór, osobom. Dr Pearce przyjmuje pacjentkę z traumą po stracie męża, mającą problem z bezsennością. Dr Mitchell bada muzyka, u którego podejrzewa, że codzienna, wielogodzinna gra na pianinie mogła spowodować chorobę zwyrodnieniową stawów.

 

„Zawód lekarz”, premierowe odcinki w środy, od 26 października, o godz. 22:00 na kanale Nat Geo People.

Powiązane artykuły

Zwycięzca Aktorskiego Diamentu debiutuje w „Na Wspólnej”!

Dawid Propolis

Zwariowana familia powraca na FOX Comedy

Dawid Propolis

Zombie TAXI – akcja promująca 7. sezon „The Walking Dead”

Dawid Propolis