Bądźmy w kontakcie!

Discovery Channel

“Złomowisko.pl” wraca z nowym sezonem!

Niekwestionowani królowie polskich złomowisk wracają do gry, a wraz z nimi – one, bezsprzecznie królowe w tym biznesie! Twarde i sprytne, a do tego charakterne – takie są nowe bohaterki premierowej serii hitu Discovery Channel „Złomowisko PL”.

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)

Niekwestionowani królowie polskich złomowisk wracają do gry, a wraz z nimi – one, bezsprzecznie królowe w tym biznesie! Twarde i sprytne, a do tego charakterne – takie są nowe bohaterki premierowej serii hitu Discovery Channel „Złomowisko PL”.

Anna i Maria to złomowy duet… emerytek, stanowczo nie wpisujący się w stereotyp babci. Z kolei Justyna to gwiazda pop-rock, która z charakterystyczną sobie gracją potrafi zarówno przyciągnąć fanów muzyki, jak i twardą ręką poprowadzić biznes.

Te kobiety nieraz udowodniły, że w interesach potrafią przyćmić niejednego mężczyznę. Oczywiście powrócą też znani i lubiani specjaliści od niekonwencjonalnych sposobów na zarobienie grubej kasy – Marek z Edkiem, ekipy Piotro-Stalu, Olmetu, Desha, Holdmaru oraz Zlomuj.pl. Nie będą próżnować i po raz kolejny pokażą, że nie mają sobie równych. Czym nas zaskoczą? Jak przebiegnie demontaż słynnego warszawskiego Bazaru Różyckiego? I czy Krzykacz z Edkiem zawojują czeski rynek? Nowa seria już w sierpniu na Discovery Channel.

Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)
Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)
Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)
Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)
Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)
Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)
Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)
Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)
Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)
Złomowisko.pl sezon 7 (fot. Discovery)

Zdecydowanym krokiem na teren złomowiska wkracza Justyna – nowa bohaterka, prawdziwa mistrzyni w dziedzinie wielozadaniowości i kobieta – kameleon. Mama dwójki dzieci, właścicielka złomowiska w Nowogardzie, a po godzinach… wokalistka pop-rockowa.
W teledyskach eteryczna blondynka, a w interesach bizneswoman, która rządzi twardą ręką. Nie nabierze się na żadne próby oszustwa. Miernik stali ma w oczach i jak mało kto zna się na jej cenach. Wie kiedy „gruby złom” faktycznie jest wartościowy. Niejeden klient próbował jej zarzucić brak znajomości rynku, jednak żadnemu nie udało się wmówić, że faktyczna cena blachy jest droższa niż w rzeczywistości.

Zaradności życiowej, która w tym biznesie ma decydujące znaczenie, nie można odmówić również siostrom z Tarnowskich Gór. Niebanalny, kobiecy  duet – Anna i Maria – przeczesuje śląskie tereny w poszukiwaniu żelastwa. Obie są emerytkami i jak na Ślązaczki przystało –  nie brakuje im charyzmy, a do tego mają dar przekonywania i żyłkę do interesów. Codziennie wyruszają na podboje złomowisk. Na jednym z nich trafiają na ciężarówkę… Teoretycznie bezwartościową, praktycznie może mieć jednak spory potencjał do osiągnięcia zysku. Zdania sióstr co do zakupu pojazdu są podzielone i jak na dwa silne charaktery przystało – osiągnięcie kompromisu nie będzie łatwe.

Marek i Edek ruszają w poszukiwaniu złomu na podwarszawskie podwórka. Niestety, wyjątkowo gorące lato nie służy złomiarzom. Podczas załadunku cennej stali Edek słabnie, a spanikowany Krzykacz decyduje się wezwać pogotowie. Jego kompan z podejrzeniem zawału trafia do szpitala, a Krzykacz, który nie ma prawa jazdy, zostaje w niemałym potrzasku.
Z odsieczą przychodzi jego syn, Janusz. Czy stan zdrowia Edka pozwoli mu opuścić szpital i dalej pełnić funkcję kierowcy Marka? Czy planowany wyjazd na podbój czeskiego biznesu dojdzie do skutku?

Wszystko wyjaśni się w nowych odcinkach! Przekonamy się także czy los uśmiechnie się do Stalowego i czy tym razem trafi na złomową „żyłę złota”. Ten sezon dla Piotro-Stalu stoi pod znakiem rozbiórek. Na warsztat wezmą m.in. demontaż kultowego dla mieszkańców Warszawy – Bazaru Różyckiego. Czy to się opłaci? Ekipa pod dowództwem brata Stalowego – Sławka oraz brygadzisty – Pawła, musi zmierzyć się z rozbiórką baraków na legendarnym bazarze. Niestety okazuje się, że grunt, na którym ustawione są targowe stragany jest mocno niestabilny. Maszyny, przy pomocy których można szybko zdemontować konstrukcje, zapadają się na grząskim terenie. Czy chłopakom wystarczy sprytu, by szczęśliwie zakończyć ten trudny demontaż?

Wyzwania nie omijają również ekipy Olmetu. Usterka najistotniejszej maszyny, żurawia hydraulicznego, krzyżuje plany pracy. Przemek decyduje się na natychmiastowy zakup nowego sprzętu, lecz niestety nie jest jedynym potencjalnym nabywcą. Czas odgrywa tu decydującą rolę. Zdeterminowany właściciel Olmetu wynajmuje helikopter, aby zdążyć z transakcją. Burza utrudnia dotarcie do celu. Komu ostatecznie uda się kupić maszynę?

Ekipa z Radostowic wyrusza do kamieniołomu, w którym Sonia, szefowa złomowiska, znalazła podobno jeszcze działającą wiertnicę. Niestety na miejscu okazuje się, że napęd maszyny jest niesprawny, a jej załadunek na lawetę to prawdziwy koszmar. Czy uda się wywieźć wyjątkowo ciężki sprzęt z terenu kamieniołomu?

Nieprzewidzianych historii nie zabraknie również w ekipach pracujących w Deshu i Holdmarze. Nowa seria „Złomowiska PL” zapowiada się bardzo interesująco
i emocjonująco. Czym jeszcze zaskoczą Was Wasi ulubieni bohaterowie? Premierowe odcinki już od środy, 29 sierpnia o godzinie 21:00 tylko na Discovery Channel.

Od niedawna w redakcji tvdzis.pl. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TTV

Discovery Communications przejmuje TVN

Discovery Communications ogłosiło dzisiaj zakończenie przejęcia firmy Scripps Networks Interactive właściciela telewizji TVN. Co to w praktyce oznacza dla widzów?

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Discovery Channel przejmuje TVN
Discovery Communications ogłosiło dzisiaj zakończenie przejęcia firmy Scripps Networks Interactive właściciela telewizji TVN.  Co to w praktyce oznacza dla widzów?

W Polsce będzie działać medialny gigant. Spółka Discovery (bo tak będzie nazywać się firma po połączeniu) będzie zarządzać kanałami TVN (TVN 24, TVN 7, TVN Turbo, TVN Style, TVN Fabuła, iTVN, TTV), Discovery (Discovery Channel, Discovery Science itd.), DTX, Metro TV, TLC, HGTV, Food Network, Travel Channel i Eurosport oraz serwisami internetowymi (w tym popularnym player.pl). Łącznie firma będzie docierać do widzów w 220 krajach i terytoriach w 50 językach. Rocznie wyprodukuje ponad 8 tysięcy godzin własnych produkcji.

– Dzisiaj stajemy się jeszcze silniejszą i bardziej zdywersyfikowaną firmą medialną, do której należy portfolio marek telewizyjnych cieszących się uznaniem na całym świecie. – powiedział David Zaslav, President i CEO w Discovery. „Jako wiodący koncern medialny, nowe Discovery będzie bawić, edukować i inspirować widzów na całym świecie poprzez wszystkie platformy. Co więcej, reklamodawcom i dystrybutorom zaoferujemy nowe możliwości dotarcia do najbardziej pożądanych grup docelowych, na niespotykaną dotąd skalę. Dzięki fuzji stworzymy też zupełnie nową wartość dla wszystkich naszych interesariuszy.

W ramach globalnej transakcji, Discovery stało się nowym właścicielem TVN, należącej do SNI wiodącej grupy medialnej w Polsce.

Od ponad 20 lat Discovery i TVN dostarczają polskim widzom najwyższej jakości rozrywki i pomagają im poznawać otaczający świat. Z podziwem obserwowałam rozwój TVN i bardzo się cieszę, że odtąd będziemy już wspólnie inspirować widzów w Polsce. W tej chwili otwiera się przed nami wiele możliwości. Będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby odbiorców i partnerów, wykorzystując potencjał telewizji linearnej oraz innych platform – podkreśliła Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.

– Zakończenie transakcji połączenia Scripps Networks Interactive z Discovery Communications to niezwykle ważny moment w historii TVN. Będąc częścią nowej globalnej organizacji, mamy szansę promować polskie osiągnięcia telewizyjne na całym świecie. Jestem przekonany, że z naszym doświadczeniem i potencjałem produkcyjnym, sprawdzonymi partnerami oraz charyzmatycznymi gwiazdami, TVN będzie odgrywał ważną rolę w strategii nowej firmy. Jesteśmy dumni, że możemy połączyć się ze znakomitym zespołem Discovery i zacząć razem tworzyć nową jakość w produkcji treści telewizyjnych. – powiedział Jim Samples, prezes zarządu i dyrektor zarządzający TVN S.A.

Polska od wielu lat była ważnym rynkiem dla Discovery, a Warszawa strategiczną lokalizacją dla całego regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), który jest zarządzany przez Polkę, Katarzynę Kieli. Polska jest obecnie jednym z najważniejszych dla Discovery rynków na świecie oraz najważniejszym rynkiem w regionie EMEA.

Od redakcji. Jak zmiana wpłynie na polski rynek? Powstanie ogromny gigant, który będzie mógł produkować treści dopasowane do różnych grup widzów oraz dysponujący wielkim budżetem. Nowa firma może jeszcze skuteczniej walczyć o prawa filmowe, sportowe oraz produkować wymagające finansowo widowiska. Widzowie mogą również spodziewać się zmian na antenie w postaci zmodyfikowanych ramówek swoich ulubionych kanałów. Z dużym prawdopodobieństwem nowa firma nie będzie rozwijać równolegle stacji posiadających zbliżony profil np. TLC i TVN Style. Obecność TVN i Eurosport w jednej rodzinie może również oznaczać obecność sportu na tzw. “otwartej antenie”, która jest dostępna za darmo w DVB-T. Jakie zmiany rzeczywiście planuje Discovery względem Polski i TVN? O tym przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.
Czytaj dalej. Kliknij!

Discovery Channel

Marzec na Discovery Channel

“Przystanek Bieszczady”, “Militaria na warsztat” oraz “Czy to było ufo?” to premierowe propozycje w marcu na antenie Discovery Channel.

Robert Wróbel

Opublikowano

on

CZY TO BYŁO UFO? DISCOVERY CHANNEL
“Przystanek Bieszczady”, “Militaria na warsztat” oraz “Czy to było ufo?” to premierowe propozycje w marcu na antenie Discovery Channel.

Uwielbiani przez widzów mieszkańcy Bieszczad powracają w nowej, trzeciej serii programu „Przystanek Bieszczady”! Tym razem akcja osadzona jest w pięknej, jesiennej scenerii. Dla bohaterów ta pora roku oznacza tu jednak przede wszystkim wyjątkowo ciężkie warunki do pracy i życia. Deszcz, wiatr i wszechobecne błoto sprawiają, że maszyny grzęzną, a ludzie zmagający się z siłami natury, wpadają w furię. Zmęczenie i wściekłość nieraz biorą górę. To właśnie wtedy stajemy się świadkami zderzenia dwóch najsilniejszych żywiołów – nieobliczalnej natury i wybuchowego temperamentu lokalnych mieszkańców. Trudne do przewidzenia komplikacje w połączeniu z porywczością bohaterów wywołają niejedną burzę. Poznamy kulisy prawdziwego życia odważnych drwali, zaprawionych w ciężkiej pracy wypalaczy węgla drzewnego oraz budowniczych domów z bali. Odwiedzimy znany z poprzedniej serii duet Rutkowskich, ekipę Markuca oraz Zygmunta i jego żonę. Poznamy także nowych bohaterów: drwali Strzempków, wypalacza Józka oraz Piotra i Łukasza – osadzonych w Zakładzie Karnym w Łupkowie. Trzeci sezon „Przystanku Bieszczady” to nie tylko urzekające ujęcia jesiennych krajobrazów. To przede wszystkim autentyczny obraz życia i relacji z bliskimi tych, którzy w obliczu bezwzględnej natury przetrwają tylko razem.

“Przystanek Bieszczady” od czwartku, 8 marca, godz. 22:00

 

Przystanek Bieszczady. DISCOVERY CHANNEL

Przystanek Bieszczady. DISCOVERY CHANNEL

Przystanek Bieszczady. DISCOVERY CHANNEL

Przystanek Bieszczady. DISCOVERY CHANNEL

Michael Manousakis to najbardziej niezwykły sprzedawca pojazdów w Niemczech. Potrafi stworzyć prawdziwe samochodowe cacko i zawsze szuka nowych wyzwań i nowych przygód. Wraz z grupą podobnych sobie entuzjastów motoryzacji Michael prowadzi firmę Morlock-Motors. W kolejnych odcinkach programu zobaczymy, jak mężczyzna korzysta z ogromnego sukcesu, jakim był przelot z Niemiec do USA samolotem An-2. Na Florydzie okazuje się jednak, że aby pilotować własną Cessnę, znakomity mechanik musi na nowo zdać egzamin na licencję pilota! Ekipa ma także wielkie plany dotyczące pewnego hydroplanu. Jest tylko jeden problem: samolot utknął w mule na brzegu jeziora…

“Militaria na warsztat” od wtorku 6 marca, godz. 23:00

 MILITARIA NA WARSZTAT. DISCOVERY CHANNEL

MILITARIA NA WARSZTAT. DISCOVERY CHANNEL

Dowody na to, że niezidentyfikowane obiekty latające towarzyszą ludziom — a być może także wpływają na ich historię — znane są od tysięcy lat. Należą do nich tajemnicze posągi i symbole znajdowane w głębi południowoamerykańskich dżungli, ale także zdjęcia powierzchni Marsa. Podobieństwa różnych elementów tego szerokiego materiału dowodowego są uderzające. Teraz mrożące krew w żyłach relacje obecnych i byłych urzędników państwowych, pilotów, astronautów i astrofizyków dostarczają nowych dowodów na kontakty z UFO — nie tylko w przestrzeni kosmicznej, ale także w głębinach oceanów. Autorzy tego programu analizują niepokojącą możliwość, że kontakty człowieka z obcymi są głębsze i mają większy zasięg, niż ktokolwiek sobie wyobrażał. Ale dlaczego obcy tu przybyli? I czy za tym wszystkim stoi jakiś większy plan?

 

“Czy to było ufo?” od soboty 24 marca, godz. 22:00

CZY TO BYŁO UFO? DISCOVERY CHANNEL

CZY TO BYŁO UFO? DISCOVERY CHANNEL
Czytaj dalej. Kliknij!

Discovery Channel

Operacja LOT 2 w Discovery

Operacja: lot powraca już tej jesieni. Discovery Channel zagląda z kamerą jeszcze głębiej, pokazując to co dla pasażerów na co dzień jest niedostępne. Polskie Linie Lotnicze LOT i Lotnisko Chopina udostępniają obszary, do których nie dotarła jeszcze żadna telewizja. Discovery Channel zdradza tajniki funkcjonowania branży i przedstawia pełnych pasji bohaterów. Stresujące sytuacje, trudne decyzje i nieprzewidywalne problemy, które wymagają natychmiastowego rozwiązania – to codzienność pilotów, pracowników obsługi naziemnej oraz załóg pokładowych samolotów pasażerskich. Kłopot z nieważnym paszportem, overboooking, czy skrupulatna naprawa silników – to tylko ich namiastka. Operacja: lot to program będący prawdziwą gratką nie tylko dla fanów lotnictwa.

Dawid Propolis

Opublikowano

on
Operacja: lot powraca już tej jesieni. Discovery Channel zagląda z kamerą jeszcze głębiej, pokazując to co dla pasażerów na co dzień jest niedostępne. Polskie Linie Lotnicze LOT i Lotnisko Chopina udostępniają obszary, do których nie dotarła jeszcze żadna telewizja. Discovery Channel zdradza tajniki funkcjonowania branży i przedstawia pełnych pasji bohaterów. Stresujące sytuacje, trudne decyzje i nieprzewidywalne problemy, które wymagają natychmiastowego rozwiązania – to codzienność pilotów, pracowników obsługi naziemnej oraz załóg pokładowych samolotów pasażerskich. Kłopot z nieważnym paszportem, overboooking, czy skrupulatna naprawa silników – to tylko ich namiastka. Operacja: lot to program będący prawdziwą gratką nie tylko dla fanów lotnictwa.

Program „Operacja: lot” to sześcioodcinkowa seria charakteryzująca się złożonością wątków i dynamicznym rozwojem akcji. Zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz zamknięte dla podróżnych miejsca. Pokażemy kulisy odbioru statku powietrznego z fabryki Boeinga w Seattle, a także pierwszą komercyjną wizytę największego samolotu pasażerskiego na świecie – Airbusa 380 w Warszawie. Będziemy obecni na targach w Hamburgu, gdzie kupuje się nowe maszyny, a także wybiera i dostosowuje ich wnętrze. Przedstawimy tych, którzy codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo w trakcie lotu.

„Operacja: lot”  to seria, z której jesteśmy bardzo dumni. Udało nam się przekonać Lotnisko Chopina oraz Polskie Linie Lotnicze LOT, aby nam zaufali i zezwolili na pokazanie obszarów dostępnych na co dzień tylko dla nielicznych. W ten sposób mogliśmy pokazać kulisy ich działań. Nie jest łatwo przekonać firmy, by odkrywały swoje tajemnice przed kamerami, tym bardziej w tak skomplikowanej i delikatnej branży, jaką jest branża lotnicza. Same procedury i działania operacyjne są niezwykle złożone. Do tego musimy uwzględnić kwestie bezpieczeństwa pasażerów na wielu płaszczyznach. Nasza ekipa musiała pracować na „żywym organizmie”. Nie ma bowiem możliwości wstrzymania prac lotniska, wyłączenia czy wstrzymania remontów statków powietrznych, ze względu na nagrania zdjęć do programu Discovery. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że doszło do realizacji drugiej serii. Udało nam się znaleźć bardzo interesujących bohaterów, przez których pokazujemy ten magiczny, a przy tym niezwykle wymagający i pasjonujący świat lotnictwa” – mówi Marcin Ziółek, Channel Director Factual, Discovery Networks CEEMEA.

Nieubłaganie goniące terminy. Mnóstwo procedur niezbędnych dla zachowania bezpieczeństwa. Obsługiwany sprzęt, wart wiele milionów dolarów. A przede wszystkim ogromne poczucie odpowiedzialności za życie i komfort podróżnych. To wszystko powoduje, że praca w branży lotniczej jest bardzo stresująca i wymagająca. Jednak dla wielu ludzi to pasja życia, którą kochają i dla której gotowi są na każde poświęcenie. Na lotnisku pracuje aż 8 tysięcy osób, wśród nich jest Dorota Kornaszewska kierownik zmiany hub-u LOT-u. To ona odpowiada za opiekę nad tysiącami pasażerów dziennie. Nierzadko zmaga się z ich frustracją i niezadowoleniem. Musi działać szybko i sprawnie, kiedy okazuje się, że odwołano lot, brakuje miejsc w samolocie, czy pojawia się nietypowy bagaż. Na co dobrym przykładem jest dwumetrowe drzewo, które pasażerka chce zasadzić w Armenii. Dorota każdego dnia mierzy się z mnóstwem wyzwań, jakich nie jest w stanie przewidzieć. W nowej serii będziemy także świadkami sytuacji kiedy usiłuje pomóc rodzicom, których dziecko ma nieważny paszport. Ten fakt wychodzi na jaw w ostatnim możliwym momencie przed ich rodzinną podróżą na wakacje. W czasie trwającego boardingu czasu na decyzję pozostaje niewiele.

W programie zobaczymy także realizację marzeń młodych pilotów o pracy w przestworzach. Loty obserwacyjne, testy na symulatorach czy crash testy w Sztokholmie – to zaledwie fragment wymogów, jakim muszą sprostać, aby zasilić szeregi pilotów Polskich Linii Lotniczych LOT. Ich trudna, a niekiedy nawet bardzo wyboista droga do spełnienia marzeń o lataniu będzie dla widzów z pewnością inspirującą opowieścią o tym, że warto w życiu mierzyć wysoko.

Nowa seria „Operacji: lot” już od 11 października, w każdą środę o godz. 22:00 tylko na Discovery Channel.

Operacja Lot 2 – Discovery Channel

Operacja Lot 2 – Discovery Channel

Operacja Lot 2 – Discovery Channel

Operacja Lot 2 – Discovery Channel

Operacja Lot 2 – Discovery Channel

Operacja Lot 2 – Discovery Channel

Operacja Lot 2 – Discovery Channel

Operacja Lot 2 – Discovery Channel

Operacja Lot 2 – Discovery Channel

 

  
Czytaj dalej. Kliknij!

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!
Reklama

Facebook

Reklama

Popularne