TVP 2 Oglądalność

Znakomita inauguracja 10. sezonu „Barw szczęścia” TVP2

Barwy szczęścia

Dziesiąty sezon „Barw szczęścia” – jednego z najpopularniejszych seriali TVP2 – miał tym razem wyjątkowo udaną, wręcz znakomitą inaugurację. 31 sierpnia br. odnotował on blisko 3,3 mln widownię i 24-proc. udział wśród ogółu widzów. Co więcej, serial pokonuje konkurencję nie tylko w grupie ogólnej 4+, ale także w tzw. grupie komercyjnej (16-59).

Znakomite wyniki inauguracji dziesiątego sezonu „Barw szczęścia” wskazują na trafność taktycznego rozwiązania, zastosowanego w tym roku przez Telewizję Polską. Najnowszy sezon „Barw szczęścia” wystartował już 22 sierpnia, czyli o tydzień wcześniej niż większość jesiennych premier TVP. Manewr ten pozwolił Dwójce wykorzystać w pełni efekt zaskoczenia i nowości – serial systematycznie przez tydzień budował widownię w obu grupach (4+ i 16-59), co pozwoliło mu osiągnąć lepszy wynik i wygraną z konkurencją.

Dwójka w paśmie emisji „Barw szczęścia” pozostaje od 22 – 31 sierpnia absolutnym liderem, wyprzedzając stację TVN, emitującą w tym czasie serial „Na Wspólnej”, o blisko 5 punktów proc. wśród ogółu widzów.

Wynik „Barw szczęścia” z 31 sierpnia br. był wyższy od TVN („Na Wspólnej”) o 10 punktów proc. wśród ogółu i 6 punktów proc. w grupie komercyjnej. Dzięki premierom „Barw szczęścia” oraz nowym odcinkom innego serialu – „Na sygnale” – nadawanym w tygodniu od 22 – 26 sierpnia (średnia widownia 1,7 mln i udział 13%) TVP2 zyskała wyraźną przewagę nad pozostałymi nadawcami jeszcze przed startem ramówki jesiennej. Producentem serialu „Barwy szczęścia” jest firma Artrama. Serial na antenie TVP2 emitowany jest od 27 września 2007 r.

Powiązane artykuły

Widzowie wybrali TVP

Dawid Propolis

Przed nami Finał w „The Voice Kids”!

Magdalena Pełek

“Web Therapy” bije kolejny rekord oglądalności na player.pl

Dawid Propolis