Bądźmy w kontakcie!

TVP

Zobacz, jak gwiazdy zamierzają spędzić nadchodzące święta

Gwiazdy zdradziły także, kto w ich domu odpowiada za świąteczne przygotowania.

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Marcelina Zawadzka, Dorota Czaja, Mateusz Pawłowski oraz Gosia Molska i Krzysztof Ilnicki – jurorzy „Bake Off – Ale Ciacho!”, opowiedzieli o tym, jak zamierzają spędzić święta Wielkanocne. Gwiazdy zdradziły także, kto w ich domu odpowiada za świąteczne przygotowania.

– Nie wyobrażam sobie świąt poza moim rodzinnym domem w Malborku. Święta w gronie rodziny to jedne z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku i zawsze wszystko planuję tak, aby ten czas móc poświęcić wyłącznie najbliższym – mówi Marcelina Zawadzka.

– W Świętach Wielkanocnych lubię to, że jedziemy do dziadków do Gdańska i spędzamy je rodzinnie. W Wielką Sobotę pójdę z rodzicami i moją młodszą siostrą poświecić potrawy. Będziemy także wspólnie malować jajka i na pewno pomogę mamie nakryć do stołu – zdradza Mateusz Pawłowski, który w poniedziałkowym odcinku „Bake Off – Ale Ciacho!” oceni świąteczne wypieki uczestników kulinarnego show TVP2.

– Od kilku lat organizuję wielkanocne śniadania u mnie w domu pod Warszawą. Takie śniadanie trwa przez cały dzień, często do późnego wieczora. Jest gwarno i wesoło. Cała rodzina włącza się do pomocy przy organizacji – panowie ustawiają stoły, znoszą krzesła, dzieciaki dekorują stół, dziewczyny pomagają mi w kuchni. Jest nas sporo – zdradza jurorka Gosia Molska.

Co pojawi się na świątecznym stole prowadzących i jurorów najbardziej apetycznego programu w polskiej telewizji?

– Z pewnością nie zabraknie faszerowanych jajek, które po mistrzowsku robi moja ukochana babcia. Palce lizać – mówi Marcelina Zawadzka.

– Dzięki mojemu bratu, który na stałe mieszka w Holandii, tradycją naszego wielkanocnego śniadania są przepyszne oryginalne matiasy – młode, ”dziewicze” śledzie oceaniczne o wyjątkowym smaku i maślanej konsystencji, które podajemy z piórkami marynowanej w oleju i cytrynie cebuli. Moja przyjaciółka na naszym śniadaniowym stole stawia galart czyli esencjonalną, mięsną galaretę z zatopionym wewnątrz jakiem na twardo. Ze Śląska Cieszyńskiego szwagier przywozi kitę wędzoną – aromatyczną, mocno dymną wieprzową nogę albo necówkę – pieczeń z mielonej wieprzowiny w otrzewnej. Oczywiście nie zabraknie także białej kiełbasy oraz pasztetów. Ja przygotowuję delikatny z perliczki i wegetariański z soczewicy oraz grzybów, a moja mama piecze tradycyjny – tłusty, wieprzowy, przykryty kocykiem z cienkich plastrów wędzonego boczku. Na stole pojawi się także tradycyjny biały barszcz oraz – w tym roku – karkówka z dzika w cydrowym sosie. No i ciasta. Ciasteczka. Torty. Desery – wylicza z uśmiechem Gosia Molska.

– Nie wyobrażam sobie świątecznego stołu bez białej kiełbasy. Od zawsze jest częścią wielkanocnego śniadania, które tonie w kilogramach ćwikły, ach… – mówi rozmarzony Krzysztof Ilnicki, który w swoim domu odpowiada oczywiście za wypieki.

– Wszyscy dookoła przygotowują część wytrawną. A kiedy przechodzimy do tematu słodyczy, podnoszą bezradnie ręce do góry i szczerzą zęby, mrugając do mnie – śmieje się juror „Bake Off – Ale Ciacho!”.

Okazuje się, że również Marcelina Zawadzka i Dorota Czaja przygotowują słodkości na świąteczny stół.

– W tym roku zamierzam zaskoczyć moją rodzinę kilkoma wypiekami, które podpatrzyłam na planie „Bake Off – Ale Ciacho!”. Na pewno upiekę sernik i zamierzam przygotować także babkę wielkanocną – zdradza Marcelina Zawadzka.

– Podobnie będzie u mnie. Podzieliliśmy się obowiązkami więc ja przygotowuję słodkości, a rodzice i teściowie są odpowiedzialni za pozostałe dania. Nie zabraknie jajek faszerowanych na różne sposoby, które przygotowuje moja teściowa, oraz sałatki jarzynowej mojej mamy – mówi Dorota Czaja.

Przypomnijmy, że już w najbliższy poniedziałek o godzinie 21:50 w TVP2 będziemy mogli zobaczyć odcinek „Bake Off – Ale Ciacho!”, w którym uczestnicy przygotują m.in. autorskie wypieki świąteczne.

Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Seriale

Na dobre i na złe: Czy Jose zastąpi Adama u boku Wiki?

Już dziś wieczorem do Leśnej Góry przyjedzie z Hiszpanii doktor Jose Rodiquez Perez (w tej roli Marcin Krajewski).

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Na dobre i na złe odcinek 744 fot. Artama
fot. Artrama

Już dziś wieczorem do Leśnej Góry przyjedzie z Hiszpanii doktor Jose Rodiquez Perez (w tej roli Marcin Krajewski).

Doktor Jose to przyjaciel Wiktorii (Katarzyna Dąbrowska), który na prośbę lekarki zgodził się zoperować Jędrka (Iwo Wiciński).

“Na dobre i na złe: czas na zmiany

Zobacz Na dobre i na złe online

Czytaj dalej. Kliknij!

TVP 1

Piotr Rogucki, Wojciech Mecwaldowski i Julia Wieniawa w Teatrze TV

20 maja w Teatrze Telewizji premierowy spektakl „Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy”. Na największej scenie teatralnej w Polsce, w sztuce Marka Bukowskiego, widzowie zobaczą m. in. Mariana Opanię, Piotra Roguckiego, Wojciecha Mecwaldowskiego, Julię Wieniawę i Kamillę Baar-Kochańską.

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy (fot. TVP)

20 maja w Teatrze Telewizji premierowy spektakl „Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy”. Na największej scenie teatralnej w Polsce, w sztuce Marka Bukowskiego, widzowie zobaczą m. in. Mariana Opanię, Piotra Roguckiego, Wojciecha Mecwaldowskiego, Julię Wieniawę i Kamillę Baar-Kochańską.

Tadeusz Dołęga-Mostowicz, nim stał się maskotą warszawskich salonów i poczytnym powieściopisarzem, zasłynął jako wytrwały krytyk obozu władzy i autor ostrych tekstów publicystycznych. Miał więc w swoim otoczeniu, prócz rzeczy wielbicieli, niemałe grono potężnych wrogów. Niejasne okoliczności tragicznej śmierci pisarza również i dzisiaj prowokują szereg pytań – nie tylko o jego żołnierską śmierć, ale także o jego niezłomną postawę i pełne przygód życie.

Telewizyjna inscenizacja

W spektaklu telewizyjnym Marka Bukowskiego poznajemy fascynujące dzieje pisarza przez pryzmat losów postaci fikcyjnej Stanisława Webera vel Stanisława Nowaka – rzekomego pierwowzoru powieściowego Nikodema Dyzmy. Nowak to typowy „człowiek z awansu”. Przetrwawszy zagładę przedwojennego świata, bez większego trudu dostroił się do realiów PRL-u, w tym również do socrealizmu, który był czasem bezwzględnej krytyki takich twórców jak Dołęga-Mostowicz.

I tak jak autor „Znachora” bawił się w swoich powieściach własną biografią oraz perypetiami znajomych, tak Bukowski i Dancewicz udanie zagrali jego biografią (tu zwłaszcza melodramatyczną i romansową jej stroną) oraz dziejami jego bohaterów. Należy założyć, że ich spektakl wzruszyłby i rozbawił tytułowego bohatera.

Zdaniem twórców spektaklu, każda epoka ma swojego Dyzmę. Co może dziś osiągnąć „człowiek aspirujący”? Skąd pochodzi? Czym ryzykuje? Nie sposób nie zadać sobie tych pytań, śledząc perypetie postaci, w które wcielają się Wojciech Mecwaldowski, Marian Opania i Piotr Rogucki.

Więcej o TVP 1

Interesująca obsada

Obsada: Marian Opania (Stanisław Nowak), Piotr Rogucki (Młody Nowak vel Stanisław Weber), Wojciech Mecwaldowski (Tadeusz Dołęga-Mostowicz), Julia Wieniawa (Ada), Kamilla Baar-Kochańska (Wanda), Magdalena Koleśnik (Marta), Izabela Baran (Mańka), Artur Krajewski (Oficer NKWD, Ubek), Elżbieta Jarosik (Nowakowa), Mariusz Bonaszewski (Pułkownik), Sławomir Sulej (Barman), Henryk Gołębiewski (Menel), Witold Dębicki (Senator), Sławomira Łozińska (Senatorowa), Beata Fido (Jadwiga Beckowa), Anita Sokołowska (Pani Sommersside), Maciej Dancewicz (Major), Aleksandra Nowosadko (Służąca), Paweł Marcula (Kapral), Marcin Bukowski (Żołnierz), Sebastian Konrad (Lekarz), Filip Moroz (Szofer), Paulina Sobiś (Jadzia).


DOŁĘGA-MOSTOWICZ. KIEDY ZAMYKAM OCZY

Marek Bukowski,  Maciej Dancewicz

Reżyseria: Marek Bukowski

Współpraca reżyserska: Maciej Dancewicz

II Reżyser: Sebastian Konrad, Aleksandra Pytel

Zdjęcia: Marek Dawid

Scenografia: Wojciech Żogała

Kostiumy: Monika Ugrewicz

Charakteryzacja: Karolina Kordas, Alina Janerka

Muzyka: Piotr Mikołajczak

Montaż: Marek Król

Czas trwania: 76 min.


TEATR TELEWIZJI „DOŁĘGA-MOSTOWICZ. KIEDY ZAMYKAM OCZY” TVP 1, 20 maja  2019, godz. 21:00.

Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy (fot. TVP)

Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy (fot. TVP)

Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy (fot. TVP)

Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy (fot. TVP)

Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy (fot. TVP)

Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy (fot. TVP)

Nowa oprawa TVP Sport

Czytaj dalej. Kliknij!

Seriale

M jak miłość: Stop hejt!

W kolejnych odcinkach “M jak miłość” Ania (Gabriela Świerczyńska) – córka Marty (Dominika Ostałowska) i Budzyńskiego (Krystian Wieczorek) – padnie ofiarą hejtu. A co na ten temat mają do powiedzenia gwiazdy “M jak miłość”?

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Kasia Cichopek w makijażu po lewej stronie. Po prawej stronie Kasia Cichopek w pełnym makijażu
fot. Artrama

Akcja stop hejt! W kolejnych odcinkach “M jak miłość” Ania (Gabriela Świerczyńska) – córka Marty (Dominika Ostałowska) i Budzyńskiego (Krystian Wieczorek) – padnie ofiarą hejtu. A co na ten temat mają do powiedzenia gwiazdy “M jak miłość”? Aktorki – Katarzyna Cichopek, Joanna Kuberska, Barbara Kurdej – Szatan nie bały się pokazać bez makijażu…

ZOBACZ: Bliźniaczki w M jak miłość!

Czytaj dalej. Kliknij!

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!
Reklama

Facebook

Reklama

Popularne