w

Netflix: Andrzej Seweryn w podwójnej roli w “Królowej”

Królowa - Andrzej Seweryn (fot. Netflix)

Andrzej Seweryn wcieli się w role Sylwestra i Loretty w nowym polskim serialu Netflixa Królowa

Netflix ogłosił obsadę Królowej (tytuł roboczy)najnowszego miniserialu polskiej produkcji, do którego zdjęcia rozpoczęły się w tym tygodniu. Andrzej Seweryn wcieli się w podwójną rolę: Sylwestra oraz Loretty. Na ekranie będą mu towarzyszyć Maria Peszek oraz Julia Chętnicka.

Andrzej Seweryn (Ostatnia rodzina, Rojst’97) jako Sylwester – emerytowany krawiec, który wieczorami przeistacza się w drag queen – Lorettę. 

Maria Peszek (Lista Schindlera, Nina) jako Wioletta – córka Sylwestra, który nigdy nie poznała swojego ojca. Prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki.

Julia Chętnicka (Zjednoczone stany miłości, Erotica 2022) jako Izabella – osiemnastoletnia córka Wioletty. Ta szczera do bólu i urocza dziewczyna pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki w salonie piękności.

Królowa (tytuł roboczy) to czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra – emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością.  Miniserial reżyseruje Łukasz Kośmicki, według konceptu Arniego Asgeirssona, scenariusz Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki.  

Premiera tylko na Netflix w 2022. 

Napisane przez Magdalena Pełek

Cześć jestem Magda. Od zawsze całą swoją wolną chwilę przeznaczam na moje ulubione seriale. Kocham "Przyjaciół". Nie pogardzę też dobrymi telewizyjnymi programami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Music Box. Woodstock ’99: Pokój, miłość i agresja w HBO GO

    Polsat: „Earth Festival 2021. Gwiazdy dla Czystej Polski”