Wielki finał „The Voice of Poland” już dziś!

The Voice of Poland edycja 12, trenerzy Tomson, Sylwia Grzeszczak Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Baron (fot. Jan Bogacz TVP)

Dziś poznamy zwycięzcę 12. edycji „The Voice of Poland”. Ostatnie muzyczne starcie czworga finalistów zostało podzielone na trzy etapy. 

Marta BurdynowiczWiktor DydułaRafał Kozik i Bartosz Madej pokonali kilka tysięcy młodych wokalistów i zaśpiewają w finale „The Voice of Poland”. Ale tylko jedno z nich otrzyma tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, 50 tysięcy złotych i możliwość podpisania kontraktu z wytwórnią płytową. 

Finał tegorocznej edycji został podzielony na trzy etapy. W pierwszym z nich każdy finalista zaśpiewa zagraniczną piosenkę oraz wystąpi ze swoim trenerem. Po zakończeniu wszystkich występów, decyzją widzów, osoba z najmniejszą liczbą głosów, będzie się musiała pożegnać ze sceną „The Voice of Poland”. 

W drugim etapie troje finalistów zaśpiewa kultowe polskie przeboje. Uczestnik, który zgromadzi najmniejszą liczbę głosów widzów, opuści program. 

W ostatecznej trzeciej rundzie na scenie zabrzmią dźwięki najnowszych singli finalistów, które widzowie po raz pierwszy usłyszeli w półfinale. Po zakończeniu głosowania SMS poznamy zwycięzcę 12. edycji muzycznego talent show. 

W tegorocznym „The Voice of Poland” o nagrodę główną walczyć będą:

Marta Burdynowicz, jedyna wokalistka tegorocznego finału, zabłysnęła na scenie „The Voice of Poland” dzięki utworowi „Szklanka wody” z repertuaru zespołu Bajm. W trakcie występu odwrócili się wszyscy trenerzy. Marta zdecydowała się wybrać na swoją mentorkę Justynę Steczkowską. W Bitwach Marta razem z Wiktorem Kowalskim zaśpiewali przebój „My Heart Will Go On” Celine Dion i decyzją Justyny to właśnie Marta wygrała muzyczne starcie. Niezwykły występ w Nokaucie, podczas którego finalistka wykonała utwór “I’ll Never Love Again” Lady Gagi i Bradleya Coopera, zapewnił jej miejsce w odcinkach Live. Singiel Marty Burdynowicz „Żaden wstyd” widzowie po raz pierwszy usłyszeli w półfinałowym odcinku w ostatnią sobotę.

Marta Burdynowicz – Szklanka wody 

Marta Burdynowicz – Żaden wstyd 

Podczas Przesłuchań w Ciemno Wiktor Dyduła zaśpiewał utwór „Falling” Harry’ego Styles’a. I choć jako pierwsza swój fotel odwróciła Justyna Steczkowska, Wiktor na swoich trenerów wybrał Tomsona i Barona, którzy podobnie jak Marek Piekarczyk, także chcieli go mieć w swojej drużynie. Podczas kolejnego etapu programu – Bitew, Wiktor Dyduła zmierzył się z Julią Stolpe, z którą wygrał, a tym samym przeszedł do etapu Nokaut. Zaśpiewał w nim przebój Mroza „Nieśmiertelni” i przeszedł do odcinków Live. W półfinale „The Voice of Poland” Wiktor zaprezentował swój singiel „Dobrze wiesz, że tęsknię”, który wyświetlono na YouTube już ponad 165 tysięcy razy. 

Wiktor Dyduła – Falling 

Wiktor Dyduła – Dobrze wiesz, że tęsknię 

Rafał Kozik w trakcie Przesłuchań w Ciemno zaczarował wszystkich utworem „Bo jesteś ty” Krzysztofa Krawczyka. Wspomniany występ jako jedyny z Przesłuchań w Ciemno w tym sezonie „The Voice of Poland” przekroczył milion wyświetleń na oficjalnym kanale programu na YouTube! Swoje fotele w trakcie występu odwrócili Sylwia Grzeszczak i Marek Piekarczyk. Rafał zdecydował się dołączyć do drużyny Sylwii Grzeszczak. W Bitwie Rafał Kozik pokonał Wiktora Zwierzyńskiego, dzięki czemu w Nokaucie mógł zaśpiewać przebój „Another Day” Buckshot LeFonque, który zapewnił mu wejście do etapu Live. Zaprezentowany w półfinale singiel Rafała nosi tytuł „Zimny front”. 

Rafał Kozik – Bo jesteś ty 

Rafał Kozik – Zimny front 

W wielkim finale „The Voice of Poland” drużynę Marka Piekarczyka reprezentować będzie Bartosz Madej, który podczas Przesłuchań w Ciemno brawurowo wykonał utwór „Nights in White Satin” z repertuaru The Moody Blues. Podczas muzycznych Bitew Bartosz zmierzył się z Janem Majewskim i wyszedł z tego starcia obronną ręką. Hit Boba Dylana „Like a Rolling Stone”, który Bartosz zaśpiewał w Nokaucie, otworzył mu drzwi do etapu Live. „Moje serce” to tytuł singla, który Bartek premierowo zaprezentował w półfinale programu. 

Bartosz Madej – Nights in White Satin

Bartosz Madej – Moje serce 

O tym, kto z finalistów zwycięży 12. edycję muzycznego talent show telewizyjnej Dwójki, zdecydują widzowie biorący udział w głosowaniu SMS. Do soboty swoich faworytów można wspierać wysyłając SMS:

– o treści 3 na numer 7346, jeżeli chcecie, żeby program wygrał Wiktor Dyduła 

– o treści 8 na numer 7346, jeżeli wygrać powinien Rafał Kozik

– o treści 11 na numer 7346, jeśli to Bartosz Madej powinien otrzymać tytuł Najlepszego Głosu w Polsce 

– o treści 16 na numer 7346, jeżeli zwyciężyć powinna Marta Burdynowicz

Kto okaże się nowym Najlepszym Głosem w Polsce? Odpowiedź już w dziś o godzinie 20:00 w TVP2.

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Milionerzy: mikołajkowa gra!

MasterChef 10: Czas na finał!