Wolni od długów: trafi z córką na bruk?

Wolni od długów Miedźno fot. Polsat

Barbara z Miedźna przez lata była okłamywana przez męża. Gdy odkryła jego sekret, odszedł od niej bez słowa. Dziś musi spłacać jego długi. Żyje w strachu, że przez błędy byłego partnera razem z córką stracą dach nad głową. Jakie rozwiązania wyjścia z dramatycznej sytuacji znajdą eksperci „Wolni od długów”? Dowiemy się 5 sierpnia, w czwartek, o godz. 20:00 w Polsacie.

To nie moje długi!

Barbara jest z zawodu krawcową. Kilka lat temu porzucił ją mąż. Została sama z kredytami, których nie jest w stanie spłacać. Na jej bardzo wysokie zadłużenie składają się dwa kredyty hipoteczne obciążające jedną nieruchomość. Pierwsza hipoteka była regularnie spłacana. Natomiast druga została utworzona, aby spłacić długi związane z działalnością byłego męża. Barbara nie wiedziała o jego pożyczkach, dopóki nie zaczęli zgłaszać się windykatorzy. Kobieta nie wiedziała też, że kredyt na pokrycie długów nie był spłacany.

Czy uda się uratować dom?

Dom już dwa razy trafił na licytacje komornicze. Na całe szczęście nie znalazł się chętny i sprawa wróciła do punktu wyjścia – bank domaga się spłacania rat. Niestety nad Barbarą wciąż wisi widmo utraty dachu nad głową, który jest jej własnością tylko w połowie. Druga część wciąż należy do byłego męża.  

Pomoc ekspertów

Barbara pracuje w domu. Szyje po kilkanaście godzin dziennie tekstylne części wózków dziecięcych. Niestety ledwo starcza jej na przeżycie, nie mówiąc o spłacie kredytów. Sytuacja jest skomplikowana i wymaga wsparcia ekspertów, którzy pomogą Barbarze na nowo ocenić sytuację i zaplanować przyszłość.

„Wolni od długów” w każdy czwartek o godz. 20:00 w Polsacie

Napisane przez Daniel Pietrzykowski

współpracownik tvdzis.pl
Interesuje się fotografią, filmami oraz telewizją.
Jestem fanem House of Cards, Strangers Things, ER, Boston Legal i Modern Family.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Farma – nowy show w telewizji Polsat

Nie masz co oglądać na Netflix? Podpowiadamy co obejrzeć!