You Can Dance: Wzruszająca historia uczestniczki i jej mamy

Jury You Can Dance Nowa Generacja (fot. TVP)

Dominika Rucińska nie wyobraża sobie życia bez tańca, tak samo jak jej mama przed laty. Niestety choroba pani Ani przekreśliła jej możliwość rozwijania się w tej dziedzinie. 

W piątkowy wieczór widzowie ponownie będą mogli obejrzeć taneczne poczynania utalentowanych dzieci w wieku 8-13 lat. Na scenie „You Can Dance – Nowa Generacja” swoje umiejętności zaprezentuje 13-letnia Dominika Rucińska spod Zgorzelca. Na castingu we Wrocławiu młodziutkiej tancerce towarzyszyła nauczycielka tańca oraz ukochani rodzice. To właśnie pani Ania jest największą bohaterką w oczach swojej córki.  Mama jest dla mnie dużą inspiracją, ponieważ mimo swojej choroby, cały czas mnie wspiera, wychowuje dwójkę dzieci – jest bardzo mądrą i odważną kobietą. Chciałabym być taką mamą, jaką ona jest dla mnie – mówi w naszym materiale wideo 13-latka. 

To właśnie dzięki mamie Dominika pokochała taniec. Ten także był miłością pani Ani, ale choroba uniemożliwiła jej rozwijanie się w tej dziedzinie.Zachorowałam mając 19 lat. Do tego wieku uwielbiałam tańczyć… – rozpoczyna swoją historię pani Ania. Obudziłam się rano sparaliżowana od pasa w dół. To wirusowe zapalenie rdzenia. Po miesiącu czy dwóch leżenia w szpitalu poszłam na rehabilitację, ale wtedy okazało się, że jestem w ciąży. Lekarz zapytał czy chcę usunąć ciążę, bo to by mi pomogło w dalszym leczeniu. Zdecydowałam jednak, że urodzę dziecko. I to był mój wybór – wspomina mama uczestniczki „You Can Dance – Nowa Generacja”, którą choroba przykuła do wózka inwalidzkiego. 

Choć pani Ania z powodu choroby przestała tańczyć, pasja córki uskrzydla ją każdego dnia. Otworzyłam się na życie, na ludzi. Oczywiście się wzruszam, płaczę, bo ja tego nie mogłam mieć, a ona to osiąga – mówi z uśmiechem pani Ania. 

Taneczny występ 13-letniej Dominiki widzowie będą mogli zobaczyć już w najbliższy piątek o godzinie 20:00 w TVP2.

Napisane przez Daniel Pietrzykowski

współpracownik tvdzis.pl
Interesuje się fotografią, filmami oraz telewizją.
Jestem fanem House of Cards, Strangers Things, ER, Boston Legal i Modern Family.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przyjaciółki: Bójka w knajpie! Artur traci przytomność!

Ewa Chodakowska w “Mieście kobiet” TVN Style!