Family Food Fight. Pojedynek na smaki – nowy show Polsatu

Family Food Fight – Pojedynek na smaki to nowy program kulinarny w telewizji Polsat. W jury pojawią się Ewa Wachowicz, Piotr Gąsowski i Adam Borowicz.

Właśnie ruszyły nagrania do programu kulinarnego, jakiego jeszcze nie było. Uczestnicy wyłonieni w ogólnopolskim castingu, setki przepisów, godziny spędzone w kuchni, troje niezwykły charyzmatycznych jurorów i jeden cel – tytuł najlepiej gotującej rodziny w kraju!

Rodzinne gotowanie

Wspólne gotowanie to czas spędzony z najbliższymi, ukochane smaki z dzieciństwa, dużo powodów
do radości i… wielkie wyzwanie. W końcu w każdej rodzinie jest tylko jeden słuszny przepis na pierogi.

Ale nie trzeba być profesjonalistą, żeby świetnie radzić sobie w kuchni. Te rodziny to udowadniają. Dla nich czas spędzony na wspólnym przygotowywaniu posiłków to jedna z największych przyjemności. Przepisy przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Gotowania uczą się od najmłodszych lat (kto nie chował się pod stołem, kiedy w kuchni działy się cuda?) i przede wszystkim wierzą, że robią to naprawdę dobrze. Tak dobrze, że zdecydowali się stanąć do pojedynku na smaki.

100 000 zł do wygrania

Drużyny składać się będą z trzech członków rodziny: rodziców lub dziadków, braci i sióstr, ciotek, wujków, a nawet dzieci. Uczestnicy będą musieli wyjść ze swojej strefy komfortu (a przynajmniej
z kuchni, w której przecież wszystko mają pod ręką), gotować pod presją czasu, dzielić się obowiązkami i skutecznie ze sobą współpracować. Będą się wspierać, pomagać sobie, ale jak to bywa nawet w najbardziej kochającej się rodzinie, pojawią się różnice zdań, zabawne pomyłki i gorsze dni. Nie razy usłyszymy: „nic mi dzisiaj nie wychodzi!”, albo: „dlaczego to jest jeszcze nie gotowe?!”.
W każdym odcinku uczestnicy otrzymają dwa kulinarne zadania. W pierwszym rywalizować będą
o specjalnie przywileje, w drugim stawką będzie dalszy udział w programie. Wygraną jest 100 000 zł
i tytuł najlepiej gotującej rodziny w Polsce!

Wyjątkowe jury

Zmagania uczestników oceniać będzie wyjątkowe jury: boska Ewa Wachowicz, człowiek ze Śląska
Adam Borowicz i jedyny w swoim rodzaju Piotr Gąsowski. Spróbują każdego dania, będą porównywać przepisy i pytać o rodzinne sekrety, dawać profesjonalne rady, ale również w swoich ocenach kierować się sercem. I oczywiście gorąco dyskutować, bo czy jedzenie można oceniać na zimno? Ewy Wachowicz nikomu nie trzeba przedstawiać ­­– znana widzom Polsatu z programu „Ewa Gotuje”, autorka książek kucharskich i doświadczona jurorka. W swoich sądach jest wyrozumiała, ale też konkretna i wymagająca. Piotr Gąsowski uwielbia podróże – przede wszystkim te kulinarne. Nie tylko doskonale zna się na jedzeniu, ale również sam świetnie gotuje. Widzowie kochają go za poczucie humoru, radość życia i dystans do siebie. Doskonale sprawdza się w roli prowadzącego w programie Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Czy taki sam będzie w roli jurora? Trzecie miejsce przy stole zajmie charyzmatyczny vloger i gospodarz autorskich programów kulinarno-podróżniczych Adam Borowicz. O regionalnych specjałach, przepisach i przygotowywaniu jedzenia mówi z taką pasją, że nawet ci, którzy „przypalają jajecznicę” będą mieli ochotę spędzić trochę czasu w kuchni. Czym nasi jurorzy będą kierowali się w swoich ocenach? Czy mają podobne gusta kulinarne? Czy szybko wybiorą swoich faworytów? O tym przekonanym się już niedługo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Poprzedni artykuł

„Kowalscy kontra Kowalscy” hitem Polsatu

Następny artykuł

„Papiery na szczęście”: Adriana Kalska gwiazdą serialu TVN7 i player

powiązane posty
Czytaj więcej

Polsat SuperHit Festiwal wraca!

To będzie szalony weekend, na który czeka cała Polska! Specjalnie dla widzów Polsatu i sopockiej publiczności w Operze…