“Nasz Nowy Dom”: Dom z Kalisza. Zobacz efekt PRZED I PO

W środę poznaliśmy historię dwóch dzielnych kobiet – pani Jadwigi, jej córki Magdy oraz maleńkiego syna pani Magdy – Damiana. Rodzina mieszka na obrzeżach Kalisza w starym, nieocieplonym domu.

Kasia Dowbor na pomoc

 Do niedawna w budynku nie było wody. Gdy na świat miał przyjść wnuczek, pani Jadwiga nadludzkim wysiłkiem stworzyła łazienkę i doprowadziła wodę. Po narodzinach Damianka jego ojciec przestał interesować się rodziną i kobiety zostały same ze wszystkimi kłopotami. Największe zagrożenie stanowiły gorące piece stojące w zasięgu rączek dziecka. Piece dodatkowo były nieszczelne, co powodowało, że rodzina wdychała niebezpieczne dla zdrowia sybstancje smoliste. Zimna, zagrzybiona łazienka nie poprawiała sytuacji.

Rodzinna rewolucja

Przyszedł czas, aby zamienić to miejsce w bezpieczny, ekologiczny i piękny dom dla całej rodziny. Na ratunek przybyła ekipa programu “Nasz Nowy Dom” z Katarzyną Dowbor na czele! To właśnie prowadząca program oceniła na starcie w jakich warunkach żyje rodzina i czy nasi eksperci budowlani będą w stanie wyremontować dom.
Zanim Kasia przekazała rodzinie decyzję, postanowiła podzielić się z rodziną swoimi spostrzeżeniami:

“Bardzo się cieszę, że przyjechałam tutaj zimą, bo zima pokazała wszystkie problemy tego domu. Tu są fatalne warunki. Kozy robią saunę w tych pokojach, natomiast łazienka, czy korytarz, czy przedpokój są po prostu lodowate i zimne (..) Zimą Wychodzi cały grzyb. Tu trzeba zrobić tak naprawdę wszystko – począwszy od podłóg, elektryczności, poprzez pomysł na oszczędne ogrzewanie i my to musimy wszystko zrobić w 5 dni.”

Za stworzenie projektu nowego wnętrza odpowiadał architekt Wojtek Strzelczyk, a we wprowadzeniu zmian pomógł mu Artur Witkowski wraz z niezawodną ekipą budowlaną.

Zdjęcia przed i po metamorfozie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Previous Article

Wielkanoc z Food Network

Next Article

CANAL+ udostępnia pierwszy odcinek serialu KLANGOR w ramach otwartego okna!

Related Posts
Czytaj więcej

Powstanie Warszawskie 1944. Każdy tydzień był inny

10 reportaży na 10 tygodni powstania. 10 bohaterów, 10 miejsc. W związku z 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego od 1 sierpnia do 3 października stacja wyemituje serię reportaży Anny Hałas-Michalskiej dziennikarki Polsat News, które przygotowane zostały przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Pierwszy odcinek zatytułowany „Godzina W” już w czwartek, 1 sierpnia o godzinie 17:35.