“Totalne remonty Szelągowskiej”: wolontariuszka

Dorota Szelągowska (fot. TVN)

Agata ma sto pomysłów na minutę. Jej sensem życia jest wolontariat, któremu poświęca cały swój czas. Jej los całkowicie odmienił wyjazd do Gruzji, gdzie pomagała dzieciom i młodzieży z dysfunkcyjnych rodzin. Kim jest bohaterka trzeciego odcinka „Totalnych remontów Szelągowskiej”? W jaki sposób zaskoczy ją najpopularniejsza dekoratorka wnętrz w kraju? Przekonamy się już w poniedziałek 3 maja o godz. 21:30 w TVN!

Na co dzień pracuje w urzędzie miasta – zajmuje się dotacjami unijnymi i rozlicza wnioski. Już od studiów angażowała się w fundacje i stowarzyszenia. Agata była też wolontariuszką w Gruzji, gdzie przez 9 miesięcy pomagała najmłodszym i wraz z przyjaciółmi poznawała gruzińskie życie „od kuchni”. W ośrodku Iavnana Day Center miała pod opieką grupę dzieci w różnym wieku i z różnymi problemami. Organizowała też zbiórki podstawowych produktów i zabawek  dla swoich małych podopiecznych. Później podjęła pracę w ośrodku dla uchodźców w Dębaku koło Warszawy, w świetlicy prowadzonej przez Polską Akcję Humanitarną. Wspólnie ze znajomymi realizowała między innymi projekt “Trójwymiarowy kalendarz” – ozdobiony dziecięcymi rysunkami i zawierający informacje o świętach katolickich, prawosławnych i muzułmańskich. W projekt zaangażowała dzieciaki z Gruzji oraz z Lubelszczyzny. W Ostrowcu Świętokrzyskim w 2014 roku dostała nagrodę „Człowieka Roku” za działalność humanitarną.

Agata jest odważna, serdeczna i chce pomóc każdemu, zupełnie zapominając o sobie! W odcinku poznamy przyjaciół bohaterki, ale również uchodźców, którzy bardzo wiele jej zawdzięczają. Nadszedł czas, żeby to wszystko wynagrodzić!

Mieszkanie Agaty jest mikroskopijne – ma 20 metrów kwadratowych. Jest to salonik z kuchnią, maleńka sypialnia i łazienka. Brakuje w nim miejsca do przechowywania, w łazience nie ma umywalki, a podłoga się rozpada. Dla ekipy Doroty Szelągowskiej praca na tak małej przestrzeni będzie wielkim wyzwaniem. Jedno jest pewne! Dla nich nie ma dla nich też rzeczy niemożliwych!

PREMIERA TRZECIEGO ODCINKA: PONIEDZIAŁEK, 3 MAJA, GODZ. 21:30 i na www.player.pl

1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Poprzedni artykuł

Kowalscy kontra Kowalscy: Adamczyk staje w obronie Mecwaldowskiego

Następny artykuł

"MasterChef Junior" Przemysław Klima gościem półfinału

powiązane posty